Myrtle Beach, SC 2015-16 National Winners

Scholarships

Award NameAward RecipientStudio Name
Tommy’s Junior Love Conquers All Scholarship Isabella DiGuilioLOVV The Dance Studio
Tommy’s Junior Love Conquers All ScholarshipJersey LeeDancers Corner
Tommy’s Teen Love Conquers All ScholarshipSophie Van BladelAugusta West Dance Studio
Tommy’s Teen Love Conquers All ScholarshipMaya GravelleNancy Pattison’s Dance World Inc.
Tommy's Senior Love Conquers All ScholarshipSarah CordovaDali Ballet
Tommy's Senior Love Conquers All ScholarshipEmma WolanBuffa’s Dance Studio
Erica’s Teen Love Conquers All ScholarshipCamille PepperStarz Artistic Performing Co.
Erica’s Teen Love Conquers All ScholarshipR. Jay WilleyThe Dance Center
Erica’s Senior Love Conquers All ScholarshipMallory TrudellJackson Dance Company
Erica's Senior Love Conquers All ScholarshipNeje Chounramany8 Count Dance
Keith’s Junior Love Conquers All ScholarshipCrizcel PretencioNancy Pattison’s Dance World Inc.
Keith’s Junior Love Conquers All ScholarshipOlivia ScearceTeresa’s School of Dance
Keith’s Teen Love Conquers All ScholarshipCaroline MurrayDanceWorks
Keith’s Teen Love Conquers All ScholarshipAnnie GowanTippy Toes School of Dance
Keith’s Senior Love Conquers All ScholarshipKeauna GormanProgressive Movement Arts Centre
Keith’s Senior Love Conquers All ScholarshipSamantha ScottPremiere Dance Studio
Becca’s Love Conquers All ScholarshipWillow PriceTilley's Dance Academy
Becca’s Love Conquers All ScholarshipKeilani AguilarBeaufort Academy of Dance
Becca’s Love Conquers All ScholarshipBailee PeaseAugusta West Dance Studio
Becca’s Love Conquers All ScholarshipChloe CastroArtistry Dance Center
Becca’s Love Conquers All ScholarshipLauryn MitchellAugusta West Dance Studio
Kathryn’s Junior Love Conquers All ScholarshipAlissa Claire RhoadesAugusta West Dance Studio
Kathryn’s Junior Love Conquers All ScholarshipIsabella PaulsonJ'adore Dance
Kathryn’s Teen Love Conquers All ScholarshipPaige WestbrookIndependent
Kathryn’s Teen Love Conquers All ScholarshipKaela Rathburn8 Count Dance
Kathryn’s Senior Love Conquers All ScholarshipKahlia EdwardsBeaufort Academy of Dance
Kathryn’s Senior Love Conquers All ScholarshipHope JonesBarbara Thompson School of Dance
Seth’s CDA Love Conquers All ScholarshipKaylee SchwambKane & Co. Dance Productions
Seth's CDA Love Conquers All ScholarshipCarson VanHookTapio School of Dance and Gymnastics, Inc.
Seth's Junior Love Conquers All ScholarshipGrace KellyBritney Boyd Dance Company
Seth's Junior Love Conquers All ScholarshipElease GloverBurns Dance Studio
Seth's Teen Love Conquers All ScholarshipSophia SheltonDaryl Jervis Dance Studios
Seth's Teen Love Conquers All ScholarshipDakota HastyTapio School of Dance and Gymnastics, Inc.
Seth's Senior Love Conquers All ScholarshipGabi ProctorJ’adore Dance
Seth's Senior Love Conquers All ScholarshipBrooke BrancampRobin Adam’s Performing Arts Center
Brooke’s Junior Love Conquers All ScholarshipNevaeh PlatekBeaufort Academy of Dance
Brooke’s Junior Love Conquers All ScholarshipLindsey WeaverCentre Dance
Brooke’s Teen Love Conquers All ScholarshipKristina SimDaryl Jervis Dance Studios
Brooke’s Teen Love Conquers All ScholarshipTabrien MillsapsTillley’s Dance Academy
Brooke’s Senior Love Conquers All ScholarshipMcKinsey SheaPower & Grace School of Performing Arts
Brooke’s Senior Love Conquers All ScholarshipSydney PicketAugusta West Dance Studio
Dejan’s Junior Love Conquers All ScholarshipNayoung KwonTriple Threat Dance Company
Dejan’s Junior Love Conquers All ScholarshipAnna Marie SheppardThe Vibe
Dejan's Teen Love Conquers All ScholarshipGabriella CliffAugusta West Dance Studio
Dejan's Teen Love Conquers All ScholarshipJailyn ThortonStreet of Dreams
Dejan's Senior Love Conquers All ScholarshipLucy RansonDancers Corner
Dejan's Senior Love Conquers All ScholarshipRyan WilliamsonBritney Boyd Dance Company
Lindsay’s Junior Love Conquers All ScholarshipAva SimasNancy Pattison’s Dance World Inc.
Lindsay’s Junior Love Conquers All ScholarshipDanica GrahamMeta Fairburn's Dance Academy
Lindsay’s Teen Love Conquers All ScholarshipCamille FreedmanExtensions Dance Co.
Lindsay’s Teen Love Conquers All ScholarshipDestinee BouldinBritney Boyd Dance Company
Lindsay’s Senior Love Conquers All ScholarshipAshley SarverJ'adore Dance
Lindsay’s Senior Love Conquers All ScholarshipIndia RichardsonDance Kraze
Robert's Junior Love Conquers All ScholarshipLily CavaneauCentral Arkansas Dance Directives
Robert's Junior Love Conquers All ScholarshipLogan SpeerAbsolute Dance
Robert's Teen Love Conquers All ScholarshipEmily LongPerformers Edge
Robert's Teen Love Conquers All ScholarshipViolet HillMeta Fairburn's Dance Academy
Robert's Senior Love Conquers All ScholarshipAnnie GellesSilhouette Dance
Robert's Senior Love Conquers All ScholarshipMorgan DavisJ'adore Dance
Matt’s Junior Love Conquers All ScholarshipHannah ColinDanceWorks
Matt’s Junior Love Conquers All ScholarshipKayleigh GibsonKForce Dance Company
Matt's Teen Love Conquers All ScholarshipMorgan Davisvalley dance theatre
Matt's Teen Love Conquers All ScholarshipMia SpilotroThe Dance Factor
Matt's Senior Love Conquers All ScholarshipFelicia MaguireEdmund Towers School of Dance
Matt's Senior Love Conquers All ScholarshipJesseca ScottBritney Boyd Dance Company
Steven Boyd Love Conquers All ScholarshipMay BillsStreet of Dreams
Steven Boyd Love Conquers All ScholarshipTiana MooreThe Vibe
Steven Boyd Love Conquers All ScholarshipEden DivineTilley's Dance Academy
Steven Boyd Love Conquers All ScholarshipEden BrodPremiere Dance Studio
Steven Boyd Love Conquers All ScholarshipFrances GrzesikStreet of Dreams
Steven Boyd Love Conquers All ScholarshipMadison CarnealStudio Luminance
Steven Boyd Love Conquers All ScholarshipSophia PachciarzPerformers Edge
Steven Boyd Love Conquers All ScholarshipNina HowardTapio School of Dance and Gymnastics, Inc.
Steven Boyd Love Conquers All ScholarshipNatalie HamiltonDance.tech Performing Arts Studio
Social Media ScholarshipCaroline Heath - “@car0lh”Burns Dance Studio
Movement Lifestyle Love Conquers All ScholarshipMegan TurnquistDancers Corner
Movement Lifestyle Love Conquers All ScholarshipKamryn HarrisSpotlight Dance Center
Movement Lifestyle Mallory TrudellJackson Dance Company
Movement Lifestyle Olivia HopkinsDancers Corner
Movement LifestylePerry TrusterBarbara Thompson School of Dance
Summer Intensive HalfRyan WilliamsonBritney Boyd Dance Company
Summer Intensive HalfMadison ScherrrerJ'adore Dance
Summer Intensive HalfDonovan Mellonvalley dance theatre
Summer Intensive HalfAnna HebertThe Dance Company, Inc.
Summer Intensive HalfStephen MyersJ'adore Dance
Summer Intensive FullJack BeauleDancers Corner
Summer Intensive FullGrace HodgsonThe Dance Barre
Summer Intensive FullKalista CurbeloStars Dance Studio
Summer Intensive FullKasandra MyersMia Bella Academy of Dance
Summer Intensive FullNeje Chounramany8 Count Dance
Pace University IntensiveKylie FairburnMeta Fairburn's Dance Academy
Pace University IntensiveBrooke McDonoughKansas Dance Academy
Pace University IntensiveZeotavia BrownBarbara Thompson School of Dance
Pace University IntensiveOshie Mellonvalley dance theatre
Pace University IntensiveBenjamin PeraltaBritney Boyd Dance Company
Pace University IntensiveOlivia SmithTippy Toes School of Dance
Pace University IntensiveHope JonesBarbara Thompson School of Dance
Pace University IntensiveGeorge BrothersEdmund Towers School of Dance
Pace University IntensiveJulissa GarciaTammie Locklar’s Dance Studio
$5K ScholarshipGabby OlsonAllegro Performing Arts Center
Giving Key ScholarshipHannah GravelleNancy Pattison’s Dance World Inc.

The Collective JV

Student NameStudio Name
Sammie Van HookTapio School of Dance and Gymnastics, Inc.
Molly WIlbourneDancers Corner
Tyler LankstonStreet of Dreams
Morgan PerschyTriple Threat Dance Company

The Collective

Student NameStudio Name
Summer StoelleEcho Dance Company
Oshie Mellonvalley dance theatre
Kylie FairburnMeta Fairburn's Dance Academy
Gabby OlsonAllegro Performing Arts Center
Anne Elise GarrisonAugusta West Dance Studio
Isabelle RoigDance Branson
Kamryn HarrisSpotlight Dance Center
Gabrielle HundleyJ'adore Dance
Ivy LedfordDancers Corner
Claire KendrickJackie O Neal School of Dance
Benjamin PeraltaBritney Boyd Dance Company

Solo Awards

Award NameAward RecipientStudio NameRoutine Name
Dance Spirit Future StarJace CombsAugusta West Dance StudioManteca
Miss CDA 7th Runner UpAlorah LawlessTeresa’s School of DanceI Like to Fuss
Miss CDA 6th Runner UpMeghan CiminoA Leap AboveWhen She Loved Me
Miss CDA 5th Runner UpZoey WaltersDance KrazeThe Cat in the Hat
Miss CDA 4th Runner UpAshley RodgersDance BransonBroadway Banana
Miss CDA 3rd Runner UpAddison LucasKForce Dance CompanyStupid Cupid
Miss CDA 2nd Runner UpAlleigh KirklandMeta Fairburns’s Dance AcademyPrincess
Miss CDA 1st Runner UpAnna Claire KelleyHeather’s Dance AcademyLil Miss Muffet
Miss CDAAvery CaddellJ’adore DanceHope
Mr. CDAWilliam ColinDanceWorksABC
Miss Junior 9th Runner UpBritton Kate JiunniesAugusta West Dance StudioFireball
Miss Junior 8th Runner UpGracie GordonTapio School of Dance and Gymnastics, Inc. 99 Balloons
Miss Junior 7th Runner UpMaja VidinlicStudio DanceMothers Prayer
Miss Junior 6th Runner UpNevaeh Chounramany8 Count DanceGrown Woman
Miss Junior 5th Runner UpNevaeh PlatekBeaufort Academy of DanceConquerer
Miss Junior 4th Runner UpAli BordeauDance UnlimitedStringz
Miss Junior 3rd Runner UpMallory MichelMeta Fairburn’s Dance AcademyChildhood Dream
Miss Junior 2nd Runner UpSophia CurbeloStars Dance StudioWhat is Love
Miss Junior 1st Runner UpHailey NievaThe Dance FactorWith Love
Miss JuniorAva WeaseValley Dance TheatreThe Light
Mr. Junior 1st Runner UpGavin OffenbergerMaridith’s Dance CompanyMr. Sandman
Mr. JuniorMekhi JohnsonRPM DanceMan in the Mirror
Miss Pre-Teen 9th Runner UpBrooke MelilloElite Dance CenterGrant Us Peace
Miss Pre-Teen 8th Runner UpKatie Rose BumbaloJ'adore DanceBird
Miss Pre-Teen 7th Runner UpCamille PepperStarz Artistic Performing CompanyThe Whisperer
Miss Pre-Teen 6th Runner UpBlake JiunniesAugusta West Dance StudioIn the Dark
Miss Pre-Teen 5th Runner UpCydney HeardDance BransonWithout You
Miss Pre-Teen 4th Runner UpAmelia GreenMeta Fairburn’s Dance AcademyIslands
Miss Pre-Teen 3rd Runner UpLauren VaughnJ'adore DanceInto the Deep
Miss Pre-Teen 2nd Runner UpEmma SpurlingDance BransonSlap That Bass
Miss Pre-Teen 1st Runner UpMeghan HuttoPremiere Dance StudioAlready Home
Miss Pre-TeenLiv KlinglerJ'adore DanceThe Throne
Mr. Pre-Teen 5th Runner UpAnthony SetzerDiane’s Dance CenterRemember The Name
Mr. Pre-Teen 4th Runner UpCaleb GormanProgressive Movement Arts CentreWhat Ya Gonna Do
Mr. Pre-Teen 3rd Runner UpChase BradhamBeaufort Academy of DanceFather
Mr. Pre-Teen 2nd Runner UpDominic EvansStreet of DreamsDon’t Stop Believin
Mr. Pre-Teen 1st Runner UpAnthony MattsonJ'adore DanceI’ve Got the World on a String
Mr. Pre-TeenWyatt OswaldCoastal Performing Arts AcademyFalling In Love
Miss Teen 9th Runner UpMcKenna GreeneDancers CornerTilt Ya Head Back
Miss Teen 8th Runner UpMadison KammeDiane’s Dance CenterInsomnia
Miss Teen 7th Runner UpMorgan DavisValley Dance TheatreLike That
Miss Teen 6th Runner UpSophie SuleskyValley Dance TheatreSummertime
Miss Teen 5th Runner UpJulissa GarciaTammie Locklar’s Dance StudioMagdalena Mi Amor
Miss Teen 4th Runner UpAbigail McKinneyPremiere Dance StudioSatellite
Miss Teen 3rd Runner UpAnna BeyerBritney Boyd Dance CompanyIm Through
Miss Teen 2nd Runner UpBrooke McDonoughKansas Dance AcademyShe
Miss Teen 1st Runner UpAmy WentworthCedar Park Dance CompanyElastic Heart
Miss TeenMorgan PerschyTriple Threat Dance CompanyVienna
Mr. Teen 3rd Runner UpJames NalepaPure Vibe Dance CenterFearless
Mr. Teen 2nd Runner UpChristian NesselrotteThe Dance Company, Inc. Classic Man
Mr. Teen 1st Runner UpAshton OchsnerStreet of DreamsMix Master
Mr. TeenGeorge BrothersEdmund Towers School of DanceI am a Ghost
Miss Senior 9th Runner UpKamryn HarrisSpotlight Dance CenterSway
Miss Senior 8th Runner UpAnnie GellesSilhouette DanceRegrets
Miss Senior 7th Runner UpNatalia NievesCrown Charlotte Dance CenterGrateful Heart
Miss Senior 6th Runner UpSummer StolleEcho Dance CompanyParalax
Miss Senior 5th Runner UpKalista CurbeloStars Dance StudioTormented
Miss Senior 4th Runner UpClaire KendrickJackie O Neal School of DanceFound
Miss Senior 3rd Runner UpCali HollisterSilhouette DanceKings Dream
Miss Senior 2nd Runner UpHannah GravelleNancy Pattison’s Dance World Inc.Everything is Normal, Everything is Fine
Miss Senior 1st Runner UpAnne Elise GarrisonAugusta West Dance StudioUnraveling
Miss SeniorKylie FairburnMeta Fairburn's Dance AcademyWhat If Love
Mr. Senior 9th Runner UpRyan RabuskaTriple Threat Dance CompanyFor My Help
Mr. Senior 8th Runner UpRyan WilliamsonBritney Boyd Dance CompanyStranger
Mr. Senior 7th Runner UpKimani CarpenterThe Larew CentreParalyzed
Mr. Senior 6th Runner UpZeotavia BrownBarbara Thompson School of DancePercussions
Mr. Senior 5th Runner UpDonovan MellonValley Dance TheatreElephant in the Room
Mr. Senior 4th Runner UpCanyon CarrollDance.tech Performing Arts StudioBlack Flies
Mr. Senior 3rd Runner UpJulian BurnsedThe Larew CentreRise and Shine
Mr. Senior 2nd Runner UpJack BeauleDancers CornerSouls Like the Wheels
Mr. Senior 1st Runner UpBenjamin PeraltaBritney Boyd Dance CompanyNocturnal
Mr. SeniorStephen MyersJ'adore DanceBeneath the Brine

CDA Group Awards

Award NameStudio NameRoutine Name
CDA Duo/Trio High ScoreKForce Dance CompanyGirl Power
CDA Group 4th Runner UpProgressive Movement Arts CentreSpice Up Your Life
CDA Group 3rd Runner UpBurns Dance StudioGummy Bear
CDA Group 2nd Runner UpTeresa’s School of DanceSupermodels
CDA Group High ScoreBeaufort Academy of DanceItsy Bitsy Spider
CDA Line 2nd Runner UpTilley’s Dance AcademyDance Me If You Can
CDA Line HS Runner UpAugusta West Dance StudioNinja Turtles
CDA High ScoreAugusta West Dance StudioLollipop

Junior Group Awards

Award NameStudio NameRoutine Name
Junior Duo/Trio Judges ChoiceBeaufort Academy of DanceSchool Bell
Junior Duo/Trio Judges ChoiceMomentum Dance CenterRhythm of the Night
Junior Duo/Trio 5th Runner UpLOVV The Dance StudioRed Balloon
Junior Duo/Trio 4th Runner UpStreet of DreamsSomething New
Junior Duo/Trio 3rd Runner UpJ’adore DanceHair
Junior Duo/Trio 2nd Runner UpJ’adore DancePiece of My Heart
Junior Duo/Trio High ScoreDancers CornerThree Friends
Junior Group Judges ChoiceLOVV The Dance StudioPurple Tiki
Junior Group Judges ChoiceDance KrazeHallelujah
Junior Group 5th Runner UpBeaufort Academy of DanceBowtie
Junior Group 4th Runner UpStreet of DreamsWake Me Up
Junior Group 3rd Runner UpAugusta West Dance StudioLemonade
Junior Group 2nd Runner UpMeta Fairburn's Dance AcademyIf I Had Wings
Junior Group High Scorevalley dance theatreVerge
Junior Line Judges ChoiceLee Ann Stewart Dance SchoolHard Knock Life
Junior Line Judges ChoiceRobin’s Dance StudioKids in America
Junior Line 5th Runner UpTilley's Dance AcademyBoogie Fever Mix
Junior Line 4th Runner UpThe VibeFashion is My Kryptonite
Junior Line 3rd Runner UpAugusta West Dance StudioInside Out
Junior Line 2nd Runner UpAugusta West Dance StudioRotten to the Core
Junior Line High ScoreAugusta West Dance StudioCandy Crush
Junior High ScoreJ'adore DanceOur Little Party

Pre-Teen Group Awards

Award NameStudio NameRoutine Name
Pre-Teen Duo/Trio Judges ChoiceDanceWorksWhen Your Feet Don't Touch the Ground
Pre-Teen Duo/Trio 5th Runner UpTapio School of Dance and Gymnastics, Inc.Embrace
Pre-Teen Duo/Trio 4th Runner UpAugusta West Dance StudioSisters
Pre-Teen Duo/Trio 3rd Runner UpPremiere Dance StudioHypnosis
Pre-Teen Duo/Trio 2nd Runner UpMeta Fairburn's Dance AcademyWintersong
Pre-Teen Duo/Trio High ScoreJ'adore DanceFly
Pre-Teen Group Judges ChoiceIn Motion Dance CenterYour Mama Don’t Dance
Pre-Teen Group Judges ChoicePerformers Edge18th Floor Balcony
Pre-Teen Group Judges ChoiceDance KrazeHot Chocolate
Pre-Teen Group 5th Runner UpDancers CornerHallelujah
Pre-Teen Group 4th Runner UpStreet of DreamsF.U.N
Pre-Teen Group 3rd Runner Upvalley dance theatreSweet Old Fashioned Girl
Pre-Teen Group 2nd Runner UpStreet of DreamsWork Hard
Pre-Teen Group High ScoreAugusta West Dance StudioRugratz
Pre-Teen Line Judges ChoiceRobins Dance StudioI Got Rhythm
Pre-Teen Line 5th Runner UpBeaufort Academy of DanceEarthquake
Pre-Teen Line 4th Runner UpDancers CornerStorm
Pre-Teen Line 3rd Runner UpThe VibeIn Bloom
Pre-Teen Line 2nd Runner Upvalley dance theatreUnity
Pre-Teen Line High ScoreMeta Fairburn's Dance AcademyLocomotion
Pre-Teen Production Judges ChoiceAbsolute DanceMs. Hannigan
Pre-Teen Production Judges ChoiceLee Ann Stewart Dance SchoolFestival of the Lion King
Pre-Teen Production 5th Runner UpBurns Dance StudioThe Woman In Black
Pre-Teen Production 4th Runner UpAugusta West Dance StudioYabba Dabba Do It
Pre-Teen Production 3rd Runner UpBurns Dance StudioThe Orient
Pre-Teen Production 2nd Runner UpThe VibeElemental Vibes
Pre-Teen Production High ScoreStreet of DreamsBattle of Sexes
Pre-Teen High ScoreDancers CornerStuff Like That There

Teen Group Awards

Award NameStudio NameRoutine Name
Teen Duo/Trio Judges ChoicePremiere Dance StudioShort Skirt, Long Jacket
Teen Duo/Trio 5th Runner UpBritney Boyd Dance CompanyMy Eyes
Teen Duo/Trio 4th Runner UpPerformers EdgeAlabaster Box
Teen Duo/Trio 3rd Runner UpMeta Fairburn's Dance AcademyAll We Do
Teen Duo/Trio 2nd Runner UpMeta Fairburn's Dance AcademyNot I But We
Teen Duo/Trio High ScoreJ'adore DanceRed Oak Tree
Teen Group Judges ChoicePremiere Dance StudioBridge Over Troubled Water
Teen Group Judges ChoiceAbsolute DanceHourglass
Teen Group Judges ChoiceProgressive Movement Arts CentreImagine
Teen Group Judges ChoiceDance KrazeGrown
Teen Group 5th Runner UpMeta Fairburn's Dance AcademyAll Shook Up
Teen Group 4th Runner UpMeta Fairburn's Dance AcademyLandslide
Teen Group 3rd Runner UpJ’adore DanceTaction
Teen Group 2nd Runner UpJ'adore DanceCarry Me Home
Teen Group High ScoreAugusta West Dance StudioHands Up
Teen Line Judges ChoicePerformers EdgeHot Stuff
Teen Line Judges ChoiceRobin’s Dance StudioClassic
Teen Line 5th Runner UpDancers CornerSing Sing Sing
Teen Line 4th Runner UpStreet of DreamsWhere They From
Teen Line 3rd Runner UpMeta Fairburn's Dance AcademyYou There
Teen Line 2nd Runner UpJ'adore DanceMr. Pinstripe Suit
Teen Line High ScoreMeta Fairburn's Dance AcademyRivers
Teen Production 5th Runner UpLinda Watkins School of DanceHanging Tree
Teen Production 4th Runner UpPerformers EdgeFosse
Teen Production 3rd Runner UpDancers CornerSpeed of Light
Teen Production 2nd Runner UpBritney Boyd Dance CompanyBlack Mambo
Teen Production High ScoreStreet of DreamsBest of Both Worlds
Teen High ScoreMeta Fairburn's Dance AcademyGood-Bye

Senior Group Awards

Award NameStudio NameRoutine Name
Senior Duo/Trio Judges ChoiceRobin Adam’s Performing Arts CenterDisconnected
Senior Duo/Trio 5th Runner UpDancers CornerWhen Your Feet Don't Touch the Ground
Senior Duo/Trio 4th Runner UpDancers CornerRed Dust
Senior Duo/Trio 3rd Runner UpMeta Fairburn's Dance AcademyHear The Bells
Senior Duo/Trio 2nd Runner UpSilhouette DanceEclipse
Senior Duo/Trio High ScoreEdmund Towers School of DanceAmber Skies
Senior Group Judges ChoiceBeaufort Academy of DanceHumanity
Senior Group Judges ChoiceLinda Watkins School of DanceThe Moment I Said It
Senior Group Judges ChoiceBurns Dance StudioPhotograph
Senior Group 5th Runner UpAugusta West Dance StudioIn Love With a Boy
Senior Group 4th Runner UpTapio School of Dance and Gymnastics, Inc.Bloom
Senior Group 3rd Runner UpDancers CornerWoman
Senior Group 2nd Runner UpDancers CornerWatch Over Us
Senior Group High ScoreBritney Boyd Dance CompanyFalling Slowly
Senior Line Judges ChoiceTilley’s Dance AcademyPuttin On the Ritz
Senior Line Judges ChoicePerformers EdgeHealing
Senior Line 5th Runner UpBritney Boyd Dance CompanyLost on the River
Senior Line 4th Runner UpAugusta West Dance StudioSquad Goals
Senior Line 3rd Runner UpDancers Corner24K
Senior Line 2nd Runner UpThe VibeBaby’s Romance
Senior Line High ScoreDancers CornerNever Met a Wolf
Senior Production 2nd Runner UPDancers CornerBreak the Cycle
Senior Production High ScoreDancers CornerLet It Go
Senior High ScoreAugusta West Dance StudioBurning House

Performance of the Year

Award NameStudio NameRoutine Name
Performance of the YearJ'adore DanceEntrapment

Studio Awards

Award NameStudio Name
Marjorie Perry Spirit AwardJean Bates
Absolute Dance
Break Through StudioBritney Boyd Dance Company
Most Technical StudioJ'Adore Dance
Best Studio ChoreographyMeta Fairburn's Dance Academy
The Shaffer StudioBurns Dance Studio
Studio of the YearAugusta West Dance Studio