Bethesda, MD

March 24 - 26, 2023

Solo Winners

Award
Recipient
Camp Dance High Score
I Wanna Be A Rockette
Antoinette Pagano
Explore In Dance, Inc.
Junior 10th Runner Up
Baby I'm a Star
Callie Cartaya
Lyrique Dance
Junior 9th Runner Up
Best Summer Ever
Morgan Stanton
Explore In Dance, Inc.
Junior 8th Runner Up
Don't Rain On My Parade
Annabella Caliendo
Explore In Dance, Inc.
Junior 7th Runner Up
Sunshine
Eliana Secamiglio
Fierce Dance Academy
Junior 6th Runner Up
Just Got Paid
Blake Giannetta
Explore In Dance, Inc.
Junior 5th Runner Up
For My Love
Indiana Woodbury
Stage Presence for Dancers
Junior 4th Runner Up
Tutti Frutti
Hannah Lawrence
Esp Performing Company
Junior 3rd Runner Up
My Beautiful
Rachel Scotti
Lyrique Dance
Junior 2nd Runner Up
I Love Me
Miabella Roberts
Explore In Dance, Inc.
Junior 1st Runner Up
Wild Horses
Adrianna Mobley
Lyrique Dance
Junior High Score
Humble and Kind
Julienne Cabrera
Turning Pointe Dance Academy
Pre-Teen 9th Runner Up
Take the A Train
Tierney Burns
Esp Performing Company
Pre-Teen 8th Runner Up
Lady And The Tramp
Kassidy Payne
Fierce Dance Academy
Pre-Teen 7th Runner Up
Oceansize
Natalie Kovacs
Ashburn Academy of Dance
Pre-Teen 6th Runner Up
Believer
Valentina Cerini
Explore In Dance, Inc.
Pre-Teen 5th Runner Up
This Will Be
Emersyn Swoveland
Stage Presence for Dancers
Pre-Teen 4th Runner Up
Lightning
Regan Liddell
Centre Dance
Pre-Teen 3rd Runner Up
Would You Be So Kind
Annaleise Doolittle
Esp Performing Company
Pre-Teen 2nd Runner Up
Separate Ways
Dolly Furlo
Regan Mason Haley Dance Company
Pre-Teen 1st Runner Up
The Struggle
Satya Aranova-Kim
Turning Pointe Dance Academy
Pre-Teen High Score
Following A Bird
Mya Elle Fernandez
Turning Pointe Dance Academy
Teen 9th Runner Up
A Song For You
Kaia Lockwood
Turning Pointe Dance Academy
Teen 8th Runner Up
The Machine
Emily Kim
Turning Pointe Dance Academy
Teen 7th Runner Up
Point of View
Emily Wirt
Dance Revelation
Teen 6th Runner Up
Ravens Lament
Alexis Kihiko
Turning Pointe Dance Academy
Teen 5th Runner Up
Faith
Claire Daly
Esp Performing Company
Teen 4th Runner Up
Everything Trying
Sofia Domingues
Esp Performing Company
Teen 3rd Runner Up
Hyperballad
Fallyn Kauffman
Centre Dance
Teen 2nd Runner Up
Memory
Mariam Fadl
Turning Pointe Dance Academy
Teen 1st Runner Up
Gravity
Mariah Barbee
Turning Pointe Dance Academy
Teen High Score
Flowers
Ava Buckhalt
Turning Pointe Dance Academy
Senior 9th Runner Up
Let's Get Right
Mael Timamo
Dawn Crafton Dance Connection
Senior 8th Runner Up
Hey Ma
Addy Williams
Centre Dance
Senior 7th Runner Up
Terrible Times
Sydney Hockenos
Centre Dance
Senior 6th Runner Up
Bye Bye Blackbird
Anna Scourtis
Centre Dance
Senior 5th Runner Up
Strong
Elena Davisson
Dawn Crafton Dance Connection
Senior 4th Runner Up
How to Disappear Completely
Riley Kauffman
Centre Dance
Senior 3rd Runner Up
Bob In The Rain
Hannah Louis
Ashburn Academy of Dance
Senior 2nd Runner Up
Alive
Bailey Payne
Fierce Dance Academy
Senior 1st Runner Up
The Blower's Daughter
Stella Morris
Centre Dance
Senior High Score
The Chain
Lindsey Weaver
Centre Dance

© 2024 DanceMakers Inc. All rights reserved.