Chicago, IL

Mar. 31 - Apr. 2, 2023

Group Winners

Award
Recipient
Camp Dance Group Judges Pick
Dance Magic
Stage Door Dance Academy
Camp Dance Group Judges Pick
Faith
BDA Dance
Camp Dance Group Category 3rd Place
All For Love
Daryl Jervis Dance Studios
Camp Dance Group Category 2nd Place
Marvelous Minis
Daryl Jervis Dance Studios
Camp Dance Group High Score
Daddy's Little Girl
Daryl Jervis Dance Studios
Camp Dance Line Judges Pick
Star Power
Stage Door Dance Academy
Camp Dance Line Category 3rd Place
Fabulous
Edmunds Towers School of Dance
Camp Dance Line Category 2nd Place
Sea Cruise
Edmunds Towers School of Dance
Camp Dance Line High Score
Conga
Edmunds Towers School of Dance
Camp Dance High Score
When I Am Older
Daryl Jervis Dance Studios
Junior Group Judges Pick
Move It
The Dance Academy of Cedar Rapids
Junior Group Judges Pick
Ice Cream
Edmunds Towers School of Dance
Junior Group Category 3rd Place
My Kind Of Town
Stage Door Dance Academy
Junior Group Category 2nd Place
This Is Our Party
BDA Dance
Junior Group High Score
Take On Me
Daryl Jervis Dance Studios
Junior Line Category 2nd Place
Little Voice
Daryl Jervis Dance Studios
Junior Line High Score
I Am A Machine
BDA Dance
Junior Extended Line Category 2nd Place
All Day
Daryl Jervis Dance Studios
Junior Extended Line High Score
King Of New York
Stage Door Dance Academy
Junior High Score
Goodbye Yellow Brick Road
Art In Motion Dance Studio
Pre-Teen Group Directors Pick
I Need Ya Darlin
The Dance Factory
Pre-Teen Group Directors Pick
Don't Call Me Baby
Soleunique Dance Co.
Pre-Teen Group Judges Pick
Control
The Dance Academy of Cedar Rapids
Pre-Teen Group Judges Pick
No Rain
Daryl Jervis Dance Studios
Pre-Teen Group Category 5th Place
Youth
The Colony
Pre-Teen Group Category 4th Place
Pump It
BDA Dance
Pre-Teen Group Category 3rd Place
Love Shack
Stage Door Dance Academy
Pre-Teen Group Category 2nd Place
Finding Hope
Art In Motion Dance Studio
Pre-Teen Group High Score
Calling You
The Colony
Pre-Teen Line Judges Pick
We Built This City
The Dance Academy of Cedar Rapids
Pre-Teen Line Judges Pick
Im In Here
Daryl Jervis Dance Studios
Pre-Teen LIne Category 5th Place
Vibeology
BDA Dance
Pre-Teen Line Category 4th Place
I Will Wait
Edmunds Towers School of Dance
Pre-Teen Line Category 3rd Place
Neutron Dance
Daryl Jervis Dance Studios
Pre-Teen Line Category 2nd Place
Do What I Do
Edmunds Towers School of Dance
Pre-Teen Line High Score
The Phoenix
Stage Door Dance Academy
Pre-Teen Extended Line Category 3rd Place
Forever
Daryl Jervis Dance Studios
Pre-Teen Extended Line Category 2nd Place
Live in Living Color
Stage Door Dance Academy
Pre-Teen Extended Line High Score
Heal Our Land
Art In Motion Dance Studio
Pre-Teen Production Category 4th Place
Broadway
The Dance Academy of Cedar Rapids
Pre-Teen Production Category 3rd Place
Don't Stop The Party
Daryl Jervis Dance Studios
Pre-Teen Production Category 2nd Place
West Side Rewrite
BDA Dance
Pre-Teen Production High Score
Get Up
Edmunds Towers School of Dance
Pre-Teen High Score
I Am Here
Stage Door Dance Academy
Teen Group Directors Pick
Under Pressure
Daryl Jervis Dance Studios
Teen Group Directors Pick
Don't Think About You
The Dance Academy of Cedar Rapids
Teen Group Judges Pick
Conceited
DREAM CONTEMPORARY DANCE
Teen Group Judges Pick
Oh
The Dance Factory
Teen Group Category 5th Place
Woman is a Word
The Colony
Teen Group Category 4th Place
Hurt
Art In Motion Dance Studio
Teen Group Category 3rd Place
That Was Mozart
Art In Motion Dance Studio
Teen Group Category 2nd Place
Feeling Grief
The Colony
Teen Group High Score
The Tide
The Colony
Teen Line Judges Pick
Don't Rain On My Parade
Soleunique Dance Co.
Teen Line Judges Pick
Roll To Me
Daryl Jervis Dance Studios
Teen Line Category 5th Place
Case Of The Ex
Daryl Jervis Dance Studios
Teen Line Category 4th Place
Runners High
Edmunds Towers School of Dance
Teen Line Category 3rd Place
Seasons Of Love
Stage Door Dance Academy
Teen Line Category 2nd Place
The Tide Pulls Me Under
The Colony
Teen Line High Score
Atopos
The Colony
Teen Extended Line Category 3rd Place
Golden Hour
Stage Door Dance Academy
Teen Extended Line Category 2nd Place
Empire
The Colony
Teen Extended Line High Score
Heaven Is Here
Art In Motion Dance Studio
Teen Production Category 3rd Place
TMNT
Edmunds Towers School of Dance
Teen Production Category 2nd Place
Feel This Moment
Edmunds Towers School of Dance
Teen Production High Score
Move
BDA Dance
Teen High Score
Downtown
Stage Door Dance Academy
Senior Group Directors Pick
Jungle
Soleunique Dance Co.
Senior Group Judges Pick
Bennie And The Jets
BDA Dance
Senior Group Judges Pick
This Year's Love
Edmunds Towers School of Dance
Senior Group Category 5th Place
Unconditional
Edmunds Towers School of Dance
Senior Group Category 4th Place
Savor Every Moment
Art In Motion Dance Studio
Senior Group Category 3rd Place
Zombie
The Colony
Senior Group Category 2nd Place
Send Me On My Way
Daryl Jervis Dance Studios
Senior Group High Score
American Pie
Stage Door Dance Academy
Senior Line Judges Pick
Make Me Feel
The Dance Academy of Cedar Rapids
Senior Line Judges Pick
Come On Eileen
Edmunds Towers School of Dance
Senior Line Category 4th Place
Destinations
BDA Dance
Senior Line Category 3rd Place
Sweet Dreams
Daryl Jervis Dance Studios
Senior Line Category 2nd Place
All Shook Up
Stage Door Dance Academy
Senior Line High Score
You Will Be Found
Stage Door Dance Academy
Senior Extended Line Judges Pick
City of Girls
Edmunds Towers School of Dance
Senior Extended Line Judges Pick
Move Out The Way
Daryl Jervis Dance Studios
Senior Extended Line Category 3rd Place
Day-O
Stage Door Dance Academy
Senior Extended Line Category 2nd Place
It Doesn't Hurt
Art In Motion Dance Studio
Senior Extended Line High Score
Quiet Uptown
Stage Door Dance Academy
Senior Production High Score
Iris
BDA Dance
Senior High Score
This Thought
The Colony
Group Judges Top Pick
Take to the Sky
The Colony
Overall Group High Score
Where Were You When I Was Lonesome
Art In Motion Dance Studio

© 2024 DanceMakers Inc. All rights reserved.