Greenville, SC

March 10 - 12, 2023

Solo Winners

Award
Recipient
Camp Dance 1st Runner Up
Let Me Entertain You
Janie Adams
Shock Dance Center
Camp Dance High Score
How Will I Know
Gabriella Ortiz
Shock Dance Center
Junior 9th Runner Up
Fabulous
Ava Younquist
Tapio School of Dance and Gymnastics, Inc.
Junior 8th Runner Up
River
Anslee Ortiz
Shock Dance Center
Junior 7th Runner Up
Show Off
Georgia Classey
Tapio School of Dance and Gymnastics, Inc.
Junior 6th Runner Up
Broadway Baby
Mikayla Kares
Tapio School of Dance and Gymnastics, Inc.
Junior 5th Runner Up
Great Balls Of Fire
Styles Harden
Bluffton School of Dance
Junior 4th Runner Up
Dynamite
Nyla Avery
Burns Dance Studio
Junior 3rd Runner Up
Fuego
Pressley Rhodes
Burns Dance Studio
Junior 2nd Runner Up
My Type
Samya Tarver
Burns Dance Studio
Junior 1st Runner Up
Rough Cut
Kathryn Mccay
Shock Dance Center
Junior High Score
Burn It Up
Parker Austin
Shock Dance Center
Pre-Teen 9th Runner Up
Kingdom Of One
Corinne Farkas
Dancers Corner
Pre-Teen 8th Runner Up
Honest
Blakely Broadwell
Shock Dance Center
Pre-Teen 7th Runner Up
Hollywood
Avery Payne
Dancers Corner
Pre-Teen 6th Runner Up
Housework
Zoey Jahn
Tapio School of Dance and Gymnastics, Inc.
Pre-Teen 5th Runner Up
See Me Now
Kaylee Younts
Burns Dance Studio
Pre-Teen 4th Runner Up
Taking The Heat
Molly Tapio
Tapio School of Dance and Gymnastics, Inc.
Pre-Teen 3rd Runner Up
In Flanders Fields
Max Sinclair
Shock Dance Center
Pre-Teen 2nd Runner Up
Luck Be A Lady
Virgina Weis
Tapio School of Dance and Gymnastics, Inc.
Pre-Teen 1st Runner Up
Buzzing Sound
Dowlen Waldrop
Shock Dance Center
Pre-Teen High Score
Vienna
Regan Liddell
Centre Dance
Teen 9th Runner Up
I Will Survive
Emerson Dingus
Shock Dance Center
Teen 8th Runner Up
Landfill
Livi Cooley
Shock Dance Center
Teen 7th Runner Up
Eleanor Rigby
Ashanti Bofah
Carolina Dance Academy
Teen 6th Runner Up
I Got The Feeling
Reese Bennett
Dancers Corner
Teen 5th Runner Up
Better Than Ever
Adeline Greenlee
Dancers Corner
Teen 4th Runner Up
Telephone
Grayson Thomas
Dancers Corner
Teen 3rd Runner Up
Canned Heat
Addison Payne
Dancers Corner
Teen 2nd Runner Up
LOVE
Peyton Macalister
Dancers Corner
Teen 1st Runner Up
Loading
LilyKate Barbare
Dancers Corner
Teen High Score
Fractured
Carter Lewis
Upstate Carolina Dance Center
Senior 9th Runner Up
The Woods
Hayden Horton
Burns Dance Studio
Senior 8th Runner Up
What Do I Desire
Grace Duchan
Shock Dance Center
Senior 7th Runner Up
Moon River
Aiden Miller
Bluffton School of Dance
Senior 6th Runner Up
Come Back
Ally Clark
Dancers Corner
Senior 5th Runner Up
Glitter
Grace Fauteux
Tapio School of Dance and Gymnastics, Inc.
Senior 4th Runner Up
Look At Me Now
Laney Linder
Beyond Dance Project
Senior 3rd Runner Up
Open
Kynlee Giffel
Dancers Corner
Senior 2nd Runner Up
Last Light
Jersey Lee
Dancers Corner
Senior 1st Runner Up
I Apologize
Evie Bogart
Dancers Corner
Senior High Score
A Man's World
Molly Wilbourne
Dancers Corner

© 2024 DanceMakers Inc. All rights reserved.