Indianapolis, IN

Jan. 6 - 8, 2023

Group Winners

Award
Recipient
Camp Dance High Score
Beauty
Tippy Toes School of Dance
Junior Group Judges Pick
Demons
Dancebizz Centre for Dance
Junior Group Category 3rd Place
Promenade And Tulleries
Logansport School Of Dance
Junior Group Category 2nd Place
Dance It Out
Kristie Wright School of Dance
Junior Group High Score
Once Upon A December
Kristie Wright School of Dance
Junior Line Judges Pick
Boogie Shoes
Stage I Dance Academy
Junior Line Judges Pick
Dreams
The Pink Slipper Dance Studio
Junior Line Category 3rd Place
Mermaid Party
Performers Edge
Junior Line Category 2nd Place
Icee
Performers Edge
Junior Line High Score
Step In Time
Performers Edge
Junior Production High Score
Swan Lake
Stage I Dance Academy
Junior High Score
Jersey Girls
Tippy Toes School of Dance
Pre-Teen Group Judges Pick
Boogie Fever
Stage I Dance Academy
Pre-Teen Group Judges Pick
Bridge Over Troubled Water
Performers Edge
Pre-Teen Group Category 3rd Place
As We Are
360 dance
Pre-Teen Group Category 2nd Place
Secret Agents
Stage I Dance Academy
Pre-Teen Group High Score
Mr Wonder
Tippy Toes School of Dance
Pre-Teen Line Judges Pick
Amazon Prime
Performers Edge
Pre-Teen Line Judges Pick
Wings
Dance Magic Performing Arts Center
Pre-Teen Line Category 3rd Place
The Chain
360 dance
Pre-Teen Line Category 2nd Place
Cosmic Love
Tippy Toes School of Dance
Pre-Teen Line High Score
On My Way
360 dance
Pre-Teen Extended Line Category 3rd Place
Follow The Leader
Performers Edge
Pre-Teen Extended Line Category 2nd Place
Speechless
Stage I Dance Academy
Pre-Teen Extended Line High Score
Bad Guy
Stage I Dance Academy
Pre-Teen Production Judges Pick
Thoroughly Modern Millie
Stage I Dance Academy
Pre-Teen Production Category 3rd Place
Classic
360 dance
Pre-Teen Production Category 2nd Place
World Wide
360 dance
Pre-Teen Production High Score
I Lived
360 dance
Pre-Teen High Score
I'll Move
360 dance
Teen Group Judges Pick
New York New York
Performers Edge
Teen Group Judges Pick
Eyes in the Future
Stage I Dance Academy
Teen Group Category 3rd Place
Overwhelmed
Nostalgia Dance Center
Teen Group Category 2nd Place
Gold
Tippy Toes School of Dance
Teen Group High Score
Every Little Step
Tippy Toes School of Dance
Teen Line Judges Pick
Get Ready
Kristie Wright School of Dance
Teen Line Judges Pick
Graduation Ball
Logansport School Of Dance
Teen Line Category 3rd Place
In This Shirt
Performers Edge
Teen Line Category 2nd Place
Under Pressure
Performers Edge
Teen Line High Score
MJ
Performers Edge
Teen Extended Line High Score
Boogie Wonderland
The Pink Slipper Dance Studio
Teen Production High Score
Mariah
Tippy Toes School of Dance
Teen High Score
Let Me Follow
Center Stage Dance Studio
Senior Group Judges Pick
Fever
Performers Edge
Senior Group Judges Pick
Rule The World
Tippy Toes School of Dance
Senior Group Category 4th Place
Rich Girls
Performers Edge
Senior Group Category 3rd Place
Are You That Somebody
Infinity Dance Academy
Senior Group Category 2nd Place
Sent Messages
Center Stage Dance Studio
Senior Group High Score
Say My Name
Tippy Toes School of Dance
Senior Line Judges Pick
Celloopa
Stage I Dance Academy
Senior Line Directors Pick
Sh-Boom
Stage I Dance Academy
Senior Line Category 4th Place
Wepa
Performers Edge
Senior Line Category 3rd Place
Mix 48
Dance Magic Performing Arts Center
Senior Line Category 2nd Place
Mathematics
Center Stage Dance Studio
Senior Line High Score
Fallingwater
Tippy Toes School of Dance
Senior Extended Line Category 3rd Place
River Deep Mountain High
Kristie Wright School of Dance
Senior Extended Line Category 2nd Place
Piano Man
Performers Edge
Senior Extended Line High Score
White Blank Page
Performers Edge
Senior High Score
Stay
Center Stage Dance Studio
Group Judges Top Pick
The Adrenaline Build
360 dance
Overall Group High Score
The Final Stage
Center Stage Dance Studio

© 2024 DanceMakers Inc. All rights reserved.