Lansing, MI

Feb. 3 - 5, 2023

Solo Winners

Award
Recipient
Camp Dance High Score
Glory Of Love
Victoria Berry
Great Lakes Dance Company
Junior 9th Runner Up
I Want It All
Hope Kimball
Spotlight Studio
Junior 8th Runner Up
These Boots
Alexis Anderson
Beautiful Feet Dance Studio
Junior 7th Runner Up
Make It Pop
Tessa Berry
Spotlight Studio
Junior 6th Runner Up
Mamma Knows Best
Natalie Karel
Academy of Dance Arts
Junior 5th Runner Up
I Am A Lady
Arrabella Deak
Beautiful Feet Dance Studio
Junior 4th Runner Up
Could Have Been Me
Emma Wilcox
Academy of Dance Arts
Junior 3rd Runner Up
My Own Drum
Harper Cheney
Spotlight Studio
Junior 2nd Runner Up
Razzle Dazzle
Kylah Calhoun
Great Lakes Dance Company
Junior 1st Runner Up
Tiny Voice
Emilie Wells
Spotlight Studio
Junior High Score
War and Peace
Violet Lengyel
Great Lakes Dance Company
Pre-Teen 9th Runner Up
Proud Mary
Gigi Sullivan
DEAN/BLACK
Pre-Teen 8th Runner Up
Older
Emma Wolpert
DEAN/BLACK
Pre-Teen 7th Runner Up
Strictly Business
William Burfeind
Street Of Dreams
Pre-Teen 6th Runner Up
Whatchu Gonna Do
Vivian Dauber
Street Of Dreams
Pre-Teen 5th Runner Up
Fear
Melina Lee
Miss Kristin's Dance Studio
Pre-Teen 4th Runner Up
Naughty
Grace Collins
Street Of Dreams
Pre-Teen 3rd Runner Up
Through The Eyes Of A Child
Ashtin Boverhof
DEAN/BLACK
Pre-Teen 2nd Runner Up
Light Me Up
Emilie Benitez-Maule
Stage Door Dance Academy
Pre-Teen 1st Runner Up
Let's Get Hype
Haylie Ehle
Daryl Jervis Dance Studios
Pre-Teen High Score
I Remember You
Olivia Kohn
Jackson Dance Company
Teen 9th Runner Up
I'm the Greatest Star
Amaya Johnston
Street Of Dreams
Teen 8th Runner Up
Over the Love
Cheyenne Pavia
Street Of Dreams
Teen 7th Runner Up
Misery Business
Willow Danis
Rhythm-N-Jump Dance Academy
Teen 6th Runner Up
No More
Allie Metzler
DEAN/BLACK
Teen 5th Runner Up
All I Know So Far
Lillian Moore
Stage Door Dance Academy
Teen 4th Runner Up
Last Light
Illeana Eadeh
Miss Kristin's Dance Studio
Teen 3rd Runner Up
Move
Daina Dileep
Street Of Dreams
Teen 2nd Runner Up
Better Days
Addison Duling
DEAN/BLACK
Teen 1st Runner Up
July
Kiersten Zwilling
Miss Kristin's Dance Studio
Teen High Score
River Of Tears
Lynsey Ritter
Miss Kristin's Dance Studio
Senior 9th Runner Up
Faith
Crystal Fuller
Embodied Arts Collective
Senior 8th Runner Up
All I Need To Get By
Kaley Courtright
Stage Door Dance Academy
Senior 7th Runner Up
Uncharted
Alexa Katauskas
Stage Door Dance Academy
Senior 6th Runner Up
That Wasn't Me
Emily Houlihan
Stage Door Dance Academy
Senior 5th Runner Up
Cruel World
Alisabeth Wallace
Embodied Arts Collective
Senior 4th Runner Up
Inertia
Macy Such
DEAN/BLACK
Senior 3rd Runner Up
At Last I Am Free
Cadence Ference
Juliart Dance Studio
Senior 2nd Runner Up
I Can Cook Too
Caroline Bivens
Stage Door Dance Academy
Senior 1st Runner Up
Cherry Wine
Maggie Hands
Jackson Dance Company
Senior High Score
Bang Bang
Meredith Goacher
Street Of Dreams

© 2024 DanceMakers Inc. All rights reserved.