Nashville, TN

Nov. 18 - 20, 2022

Solo Winners

Award
Recipient
Camp Dance 3rd Runner Up
Sweet Child Of Mine
Annora Nail
The Dance Company
Camp Dance 2nd Runner Up
Cant Help Falling In Love
Presley Duncan
The Dance Company
Camp Dance 1st Runner Up
Mermaid Party
Kelsey Hutchins
Dance Express
Camp Dance High Score
Baby Take A Bow
Emberley Rufli
Toes of Grace Dance Studio
Junior 9th Runner Up
Discomposed
Palmer Middlebrooks
Precision Ballet Company
Junior 8th Runner Up
Little Me
Kennedy Saxon
Coastal Performing Arts Academy
Junior 7th Runner Up
The King
Miabella Rodriguez
Roots Dance Academy
Junior 6th Runner Up
The Light That Never Fails
Kennedi Barron
The Dance Company
Junior 5th Runner Up
King
Vivian Cao
Fusion Dance Project
Junior 4th Runner Up
Hometown
Harper Cirulli
Roots Dance Academy
Junior 3rd Runner Up
Hollaback Girl
Carson Stoneking
Roots Dance Academy
Junior 2nd Runner Up
My Heart Will Go On
Mila Simunic
Legacy Dance Studio
Junior 1st Runner Up
Your Face
Belle Marie Arauz
Spotlight Dance Academy
Junior High Score
Ready For War
Calla Massey
The Green Room Dance Studio
Pre-Teen 9th Runner Up
Hopelessly Devoted To You
Daisy Lakstins
Tippy Toes School of Dance
Pre-Teen 8th Runner Up
PRINCESS FLORINE VARIATION FROM SLEEPING BEAUTY
Brooklyn Bryan
Precision Ballet Company
Pre-Teen 7th Runner Up
THREE SHADES VARIATION FROM LA BAYADERE
Eriah Mccain
Precision Ballet Company
Pre-Teen 6th Runner Up
Honest
Blakely Broadwell
Shock Dance Center
Pre-Teen 5th Runner Up
There's Nothing Holding Me Back
Alyssa Rondeau
Tippy Toes School of Dance
Pre-Teen 4th Runner Up
Bluebird
Caroline Turner
In Motion Dance Center
Pre-Teen 3rd Runner Up
You Are The Blood
Corinne Larson
No Limits Dance Company
Pre-Teen 2nd Runner Up
Maddie's Song
Avery Lesaicherre
Meta Fairburn's Dance Academy
Pre-Teen 1st Runner Up
Falling Back
Max Sinclair
Shock Dance Center
Pre-Teen High Score
Icon
Kaylee Schwamb
Kane & Co. Dance Productions
Teen 9th Runner Up
Station
Brooklynn Tucker
AMPA
Teen 8th Runner Up
Quiet Life
Sasha Haynes
Dance Branson
Teen 7th Runner Up
No Words
Eastonne Pitstick
Fusion Dance Project
Teen 6th Runner Up
Aloha Friday
Caroline Grumley
AMPA
Teen 5th Runner Up
I'm Still Standing
Emerson Wendling
Tippy Toes School of Dance
Teen 4th Runner Up
Black and Gold
Preston Myers
Fusion Dance Project
Teen 3rd Runner Up
Via Dolorosa
Ella Gagnon
Evolution Dance Complex
Teen 2nd Runner Up
Lovin
Josetta Krause
Innovation Dance Project
Teen 1st Runner Up
Forest Fire
Ceci Henley
AMPA
Teen High Score
Coward
Rylie Sickles
No Limits Dance Company
Senior 9th Runner Up
My Way
Cailey Ryons
Innovation Dance Project
Senior 8th Runner Up
Outre Lux
Kynlee Giffel
Dancers Corner
Senior 7th Runner Up
Maybe
Tessa Ledbetter
In Motion Dance Center
Senior 6th Runner Up
All I Need To Get By
Kaley Courtright
Stage Door Dance Academy
Senior 5th Runner Up
Let Me Down Slowly
Laney Stefanyak
Rapture Dance Company
Senior 4th Runner Up
American Pie
Ariana Flanagan
APA Elite
Senior 3rd Runner Up
Eulogy
Lauren Scotch
Contempo School Of Dance
Senior 2nd Runner Up
When We're Older
Allie Keiner
North Austin Dance Artists from The Dance Academy
Senior 1st Runner Up
VARIATION FROM LA BAYADERE
Lily Postle
Precision Ballet Company
Senior High Score
Otis
Wyatt Oswald
Coastal Performing Arts Academy

© 2024 DanceMakers Inc. All rights reserved.