Nationals

June 24 - 29, 2023

Group Winners

Award
Recipient
Camp Dance Group 2nd Place
Rubber Duckie
Fierce Dance Academy
Camp Dance Group HS
Car Wash
Rising Starz Dance Academy
Camp Dance Line 3rd Place
We're Gonna Party
Burns Dance Studio
Camp Dance Line 2nd Place
My Little Pony
Augusta West Dance Studio
Camp Dance Line HS
Ice Cream Chillin'
Augusta West Dance Studio
Camp Dance High Score
Ay Carumba
Broadway South Dance
Junior Group Directors Pick
Party
Regan Mason Haley Dance Company
Junior Group Directors Pick
When I Fall In Love
Fierce Dance Academy
Junior Group Directors Pick
Get Up and Dance
Stage Presence for Dancers
Junior Group Judges Pick
My Ride
Studio South
Junior Group Judges Pick
Hold Us
DEAN/BLACK
Junior Group Judges Pick
Green Light Go
Rise Dance Collective
Junior Group 5th Place
Feather On The Clyde
Turning Pointe Dance Academy
Junior Group 4th Place
Carry You
Broadway South Dance
Junior Group 3rd Place
I'll Be Brave For You
Bluffton School of Dance
Junior Group 2nd Place
Diamonds
Savage Dance Company
Junior Group HS
Get Ready Now
Broadway South Dance
Junior Line Directors Pick
Good Feeling
The Greenwood Dance Center
Junior Line Judges Pick
Come On Everybody
Dance Branson
Junior Line Judges Pick
Release Me
In Motion Dance Center
Junior Line 5th Place
The Muses
Burns Dance Studio
Junior Line 4th Place
Baby I'm A Star
The Meredith Gravely Dance Company
Junior Line 3rd Place
My Way
Burns Dance Studio
Junior Line 2nd Place
Best Summer Ever
Dance Branson
Junior Line HS
Just The Way You Are
The Meredith Gravely Dance Company
Junior Extended Line 5th Place
HunnyBee
Bluffton School of Dance
Junior Extended Line 4th Place
Hot Wings
Augusta West Dance Studio
Junior Extended Line 3rd Place
Fly
Augusta West Dance Studio
Junior Extended Line 2nd Place
Covergirl
Augusta West Dance Studio
Junior Extended Line HS
It Takes Two
Savage Dance Company
Junior High Score
Emergency
Savage Dance Company
Pre-Teen Group Directors Pick
Happiness Is A Butterfly
Linda Watkins School of Dance
Pre-Teen Group Directors Pick
Girls Will Be Girls
The Dance Arts Studio
Pre-Teen Group Directors Pick
Dig a Little Deeper
The Greenwood Dance Center
Pre-Teen Group Judges Pick
Marry You
Dance Branson
Pre-Teen Group Judges Pick
Landslide
valley dance theatre
Pre-Teen Group Judges Pick
Oceans
In Motion Dance Center
Pre-Teen Group 8th Place
Pose
Creative Dance Center
Pre-Teen Group 7th Place
Stiff Jazz
Burns Dance Studio
Pre-Teen Group 6th Place
Only Hope
Turning Pointe Dance Academy
Pre-Teen Group 5th Place
Old Pine
Rise Dance Collective
Pre-Teen Group 4th Place
Zazz
Augusta West Dance Studio
Pre-Teen Group 3rd Place
Forever
Beyond Dance Project
Pre-Teen Group 2nd Place
Gaite Parisienne
Turning Pointe Dance Academy
Pre-Teen Group HS
Burn It Up
Savage Dance Company
Pre-Teen Line Directors Pick
Oh My Gaga
Regan Mason Haley Dance Company
Pre-Teen Line Directors Pick
Fall On Me
Fierce Dance Academy
Pre-Teen Line Directors Pick
Monster
DEAN/BLACK
Pre-Teen Line Judges Pick
Something Like This
In Motion Dance Center
Pre-Teen Line Judges Pick
Lost Without You
All-Starz Dance Studio
Pre-Teen Line Judges Pick
Perm
Stage Presence for Dancers
Pre-Teen Line 8th Place
Replay
The Meredith Gravely Dance Company
Pre-Teen Line 7th Place
Open Hands
Inspired Movement Dance
Pre-Teen Line 6th Place
Beep Beep
Augusta West Dance Studio
Pre-Teen Line 5th Place
Glimpse Of Us
Savage Dance Company
Pre-Teen Line 4th Place
Pump It
Savage Dance Company
Pre-Teen Line 3rd Place
Hold Me Like You Used To
Augusta West Dance Studio
Pre-Teen Line 2nd Place
Get Down
Street Of Dreams
Pre-Teen Line HS
Watch
Augusta West Dance Studio
Pre-Teen Extended Line Judges Pick
Until I Found You
All-Starz Dance Studio
Pre-Teen Extended Line 8th Place
Color
The Greenwood Dance Center
Pre-Teen Extended Line 7th Place
The Muses
In Motion Dance Center
Pre-Teen Extended Line 6th Place
Road Trip
Studio South
Pre-Teen Extended Line 5th Place
Malibu
Turning Pointe Dance Academy
Pre-Teen Extended Line 4th Place
Breathe Stretch Shake
In Motion Dance Center
Pre-Teen Extended Line 3rd Place
Childhood Dreams
Turning Pointe Dance Academy
Pre-Teen Extended Line 2nd Place
C'mon Everybody
Street Of Dreams
Pre-Teen Extended Line HS
Better Day Comin'
Broadway South Dance
Pre-Teen Production Directors Pick
Teen Beach Movie
Regan Mason Haley Dance Company
Pre-Teen Production Directors Pick
The Joker
Fierce Dance Academy
Pre-Teen Production Directors Pick
Peace Love and Music
Dance Branson
Pre-Teen Production Judges Pick
Always Forever
Rise Dance Collective
Pre-Teen Production Judges Pick
Celine
DEAN/BLACK
Pre-Teen Production 8th Place
When Life Gives You Lemons
The Meredith Gravely Dance Company
Pre-Teen Production 7th Place
Applause
Burns Dance Studio
Pre-Teen Production 6th Place
She Bangs
Street Of Dreams
Pre-Teen Production 5th Place
Castle on the Hill
Stage Presence for Dancers
Pre-Teen Production 4th Place
Let's Party
Augusta West Dance Studio
Pre-Teen Production 3rd Place
Pirates Booty
Augusta West Dance Studio
Pre-Teen Production 2nd Place
Pookie
Savage Dance Company
Pre-Teen Production HS
Icon
Broadway South Dance
Pre-Teen High Score
Mr Pinstripes
Savage Dance Company
Teen Group Directors Pick
Live And Let Die
Beyond Dance Project
Teen Group Directors Pick
Daydreaming
Linda Watkins School of Dance
Teen Group Directors Pick
Back
DEAN/BLACK
Teen Group Judges Pick
Crayola
Fierce Dance Academy
Teen Group Judges Pick
Find Your Place
Regan Mason Haley Dance Company
Teen Group Judges Pick
Run Around
Stage Presence for Dancers
Teen Group 8th Place
Supersonic
Dancers Corner
Teen Group 7th Place
One Moment More
Turning Pointe Dance Academy
Teen Group 6th Place
In Process
Inspired Movement Dance
Teen Group 5th Place
Sellers Of Flowers
In Motion Dance Center
Teen Group 4th Place
Till Now
Inspired Movement Dance
Teen Group 3rd Place
Heaven
Savage Dance Company
Teen Group 2nd Place
Piece of My Heart
In Motion Dance Center
Teen Group HS
Eurydice
Turning Pointe Dance Academy
Teen Line Directors Pick
Getaway
Studio South
Teen Line Directors Pick
Slay
Augusta West Dance Studio
Teen Line Directors Pick
I Hate Shakespeare
The Meredith Gravely Dance Company
Teen Line Judges Pick
Disco Pop
DEAN/BLACK
Teen Line Judges Pick
Tap
Beyond Dance Project
Teen Line Judges Pick
The World Is Upside Down
Rise Dance Collective
Teen Line 8th Place
The Chain
In Motion Dance Center
Teen Line 7th Place
Is That What Everybody Wants
Inspired Movement Dance
Teen Line 6th Place
1000 Doves
In Motion Dance Center
Teen Line 5th Place
Spring Awakening
Turning Pointe Dance Academy
Teen Line 4th Place
Disappearing Act
Turning Pointe Dance Academy
Teen Line 3rd Place
For A Few Dollars More
Turning Pointe Dance Academy
Teen Line 2nd Place
Ramalama
Inspired Movement Dance
Teen Line HS
Solivagant
Creative Dance Center
Teen Extended Line Directors Pick
Stay Alive
Fierce Dance Academy
Teen Extended Line Directors Pick
Give It Up
Regan Mason Haley Dance Company
Teen Extended Line Judges Pick
Selah
Dance Branson
Teen Extended Line Judges Pick
Love
Jackson Dance Company
Teen Extended Line 8th Place
Sing Sing Sing
Street Of Dreams
Teen Extended Line 7th Place
Sweater Weather
Creative Dance Center
Teen Extended Line 6th Place
Rainy Days
In Motion Dance Center
Teen Extended Line 5th Place
I Like That
Street Of Dreams
Teen Extended Line 4th Place
N-SYNC
Burns Dance Studio
Teen Extended Line 3rd Place
Viva
In Motion Dance Center
Teen Extended Line 2nd Place
Middle School Mix
Savage Dance Company
Teen Extended Line HS
Let It Bump
Creative Dance Center
Teen Production Judges Pick
The Greatest Show
Linda Watkins School of Dance
Teen Production Judges Pick
Something In The Water
Street Of Dreams
Teen Production 8th Place
Over You
Bluffton School of Dance
Teen Production 7th Place
Wait For Me
Turning Pointe Dance Academy
Teen Production 6th Place
Rockstar
Street Of Dreams
Teen Production 5th Place
Bruno
Savage Dance Company
Teen Production 4th Place
Caught Up
Street Of Dreams
Teen Production 3rd Place
Praying
Broadway South Dance
Teen Production 2nd Place
The King
Street Of Dreams
Teen Production HS
Downtown
Stage Door Dance Academy
Teen High Score
Monster
Creative Dance Center
Senior Group Directors Pick
Family
The Greenwood Dance Center
Senior Group Directors Pick
So 2000'S
Regan Mason Haley Dance Company
Senior Group Directors Pick
Evening I Will Not Forget
Fierce Dance Academy
Senior Group Judges Pick
Still Standing
valley dance theatre
Senior Group Judges Pick
Parting Glass
DEAN/BLACK
Senior Group Judges Pick
I Was Prepared to Love You
Rise Dance Collective
Senior Group 8th Place
Cellophane
Turning Pointe Dance Academy
Senior Group 7th Place
Only U
Street Of Dreams
Senior Group 6th Place
Golden Hour
Savage Dance Company
Senior Group 5th Place
American Pie
Stage Door Dance Academy
Senior Group 4th Place
Send Me On My Way
Daryl Jervis Dance Studios
Senior Group 3rd Place
Kryptonite
Groundworks Dance Company
Senior Group 2nd Place
Terracentric
Bluffton School of Dance
Senior Group HS
Gravity
Savage Dance Company
Senior Line Directors Pick
Pon de Replay
Stage Presence for Dancers
Senior Line Directors Pick
Everything I Wanted
Innovation Dance Project
Senior Line Directors Pick
Sign Of The Times
In Motion Dance Center
Senior Line Judges Pick
Officer Krupke
Dance Branson
Senior Line Judges Pick
The Light We Dare Not See
Groundworks Dance Company
Senior Line Judges Pick
I Got The
Burns Dance Studio
Senior Line 8th Place
Heaven Is Here
Augusta West Dance Studio
Senior Line 7th Place
A New Earth
Dancers Corner
Senior Line 6th Place
Sitting Room
Broadway South Dance
Senior Line 5th Place
Jumpin' Jack
Savage Dance Company
Senior Line 4th Place
Pull The Plug
Savage Dance Company
Senior Line 3rd Place
Money
Creative Dance Center
Senior Line 2nd Place
Wasting My Young Years
Dancers Corner
Senior Line HS
Mein Herr
Street Of Dreams
Senior Extended Line Directors Pick
I Will Love Again
Jackson Dance Company
Senior Extended Line Judges Pick
Relativity
Jackson Dance Company
Senior Extended Line Judges Pick
Kelly
Augusta West Dance Studio
Senior Extended Line 8th Place
Blue Skies
Turning Pointe Dance Academy
Senior Extended Line 7th Place
I Want Love
Broadway South Dance
Senior Extended Line 6th Place
Hotel
Turning Pointe Dance Academy
Senior Extended Line 5th Place
Woman
Savage Dance Company
Senior Extended Line 4th Place
Day-O
Stage Door Dance Academy
Senior Extended Line 3rd Place
Quiet Uptown
Stage Door Dance Academy
Senior Extended Line 2nd Place
Icon
Savage Dance Company
Senior Extended Line HS
Heatin' Up
Creative Dance Center
Senior Production 2nd Place
Lighthouse
Turning Pointe Dance Academy
Senior Production High Score
Tribe
Savage Dance Company
Senior High Score
Hot
Savage Dance Company
Performance of the Year
Ensnared
Creative Dance Center

© 2024 DanceMakers Inc. All rights reserved.