Nationals

June 24 - 29, 2023

Scholarship Winners

Award
Recipient
Tommy’s Junior 1
Meelani Washington
Fierce Dance Academy
Tommy’s Junior 2
Ella Kruttschnitt
Jackson Dance Company
Tommy’s Teen 1
Carter Lewis
Upstate Carolina Dance Center
Tommy’s Teen 2
Cynnia Carter-Henry
Turning Pointe Dance Academy
Tommy's Senior 1
Georgia Shea
Dance Branson
Tommy's Senior 2
Janiyah Faison
Dance Du Coeur
Robert’s Junior 1
Gigi Sullivan
DEAN/BLACK
Robert’s Junior 2
Presley Reames
The Meredith GravelyDance Company
Robert’s Teen 1
Sophia Cutler
Envision Dance Company
Robert’s Teen 2
Spencer Moss
The Colony
Robert’s Senior 1
Micah Best
Rise Dance Collective
Robert’s Senior 2
Jennifer Zicha
Savage Dance Company
Erica's Junior 1
Matthew Spurling
Dance Branson
Erica's Junior 2
Levi Tagliamonte
Flagler School of Dance
Erica’s Teen 1
Keighan Kinard
The Colony
Erica’s Teen 2
Chloe Hyatt
Dance Theatre Of Jacksonville
Erica’s Senior 1
Maggie Hands
Jackson Dance Company
Erica’s Senior 2
Lauren Butler
Groundworks Dance Company
Kathryn’s Junior 1
Aralyn Crenshaw
Broadway South Dance
Kathryn’s Junior 2
Kayla Lofton
Turning Pointe Dance Academy
Kathryn’s Teen 1
Sophia Rice
Dance Unlimited
Kathryn’s Teen 2
Makayla An
Turning Pointe Dance Academy
Kathryn’s Senior 1
Ashlynn Kapral
Augusta West Dance Studio
Kathryn’s Senior 2
Kamille Tores
Savannah Dance Co
Justin’s Junior 1
Mason Long
Creative Dance Center
Justin’s Junior 2
Liesel Schmidt
Bluffton School of Dance
Justin’s Teen 1
Emma Nelson
High Pointe Performing Arts Studio
Justin’s Teen 2
Keeley Gorman
Encompass Dance Project
Justin’s Senior 1
Malyn Beaster
Stage Presence for Dancers
Justin’s Senior 2
Tyler Comisford
Valley dance theatre
Channing's Camp Dance 1
Molly Whitten
Broadway South Dance
Channing’s Junior 1
Sadie Lane
Augusta West Dance Studio
Channing’s Junior 2
Lexi Bosar
Dancers Corner
Channing’s Teen 1
Sasha Haynes
Dance Branson
Channing’s Teen 2
Abigail Kirnbauer
Stage Door Dance Academy
Channing’s Senior 1
Tessa Ledbetter
In Motion Dance Center
Channing’s Senior 2
Adiah McQueen
Broadway South Dance
Becca's Camp Dance 1
Kimora Mason
Broadway South Dance
Becca's Camp Dance 2
Ellie Ann Mailey
Augusta West Dance Studio
Becca's Camp Dance 3
Shyann Philips
Tippy Toes School of Dance
Becca's Camp Dance 4
Ray Black
DEAN/BLACK
Keith’s Junior 1
Molly Yu
Savage Dance Company
Keith’s Junior 2
Presleigh Enfinger
Augusta West Dance Studio
Keith’s Teen 1
Charlotte Hale
Turning Pointe Dance Academy
Keith’s Teen 2
Savannah Ballengee
Valley dance theatre
Keith’s Senior 1
Alexis Kihiko
Turning Pointe Dance Academy
Keith’s Senior 2
Joanna Sumner
Regan Mason Haley Dance Company
Hanna’s Junior 1
Olivia Lies
Centre Dance
Hanna’s Junior 2
Jade Thomas
Street of Dreams
Hanna’s Teen 1
Chloe Weyandt
Centre Dance
Hanna’s Teen 2
Daisy Lakstins
Tippy Toes School of Dance
Hanna’s Senior 1
Bethany Stokes
Upstate Carolina Dance Center
Hanna’s Senior 2
Caroline Wyman
Envision Dance Company
Seth’s Camp Dance 1
Harper Bowman
Burns Dance Studio
Seth's Junior 1
Julia Shoe
In Motion Dance Center
Seth's Junior 2
Kaylee Younts
Burns Dance Studio
Seth's Teen 1
Zoey Pino
Rise Dance Collective
Seth's Teen 2
Bo Rhinelander
Inspired Movement Dance
Seth's Senior 1
Diamond Jones
Shock Dance Center
Seth's Senior 2
Alessandra Ramirez
Stage Door Dance Academy
Brooke’s Junior 1
Haylie Ehle
Daryl Jervis Dance Studios
Brooke’s Junior 2
Caroline Lee
Stage Presence for Dancers
Brooke’s Teen 1
Kate Bradley
Creative Dance Center
Brooke’s Teen 2
Piper Huffstetler
Beyond Dance Project
Brooke’s Senior 1
Grace Fauteux
Tapio School of Dance and Gymnastics, Inc.
Brooke’s Senior 2
Morgan Kwiatkowski
Daryl Jervis Dance Studios
Valerie’s Junior 1
Addison Jones
Augusta West Dance Studio
Valerie’s Junior 2
Harlin Davis
Valley dance theatre
Valerie’s Teen 1
Mary-Ansley Thompson
Augusta West Dance Studio
Valerie’s Teen 2
Annabelle Hernandez
Fox Troupe Dancers
Valerie’s Senior 1
Sammi Miller
Burns Dance Studio
Valerie’s Senior 2
Isabella Reilly
Bluffton School of Dance
Dejan’s Junior 1
Anson McLaren
DEAN/BLACK
Dejan’s Junior 2
Aubrielle Mitchell
The Dance Academy
Dejan's Teen 1
Katie Scott Schneider
Sharon Davis School of Dance
Dejan's Teen 2
Lawrence Annese
The Greenwood Dance Center
Dejan's Senior 1
Gavin Long
Creative Dance Center
Dejan's Senior 2
Nyah Lastrapes
Turning Pointe Dance Academy
Josh’s Junior 1
Evelyn Price
Ann Carroll School of Dance
Josh’s Junior 2
Cherish Alston
Xtreme Dance Academy
Josh’s Teen 1
Max Sinclair
Shock Dance Center
Josh's Teen 2
Devyn Robertson
Beatrice Davis Training (BDT)
Josh’s Senior 1
Raemi Gonzalez
Groundworks Dance Company
Josh’s Senior 2
Emma McCallister
Creative Dance Center
Courage 1
Bennett Wilmouth
In Motion Dance Center
Courage 2
Ainsleigh Mclaughlin
Street of Dreams
Courage 3
Eva Magee
Bluffton School of Dance
Courage 4
Tie Eaddy
Studio K
Courage 5
Milan Albers
Releve’ Dance Academy
Courage 6
Harley Murla
Meta Fairburns
Courage 7
Daisy Landers
Kane & Co. Dance Productions
Courage 8
Stephen Tetkowski
Innovation Dance Project
Courage 9
Ida Sheldon
Linda Watkins
Courage 10
Bella Smith
Daryl Jervis Dance Studios
Giving Key Scholarship
Carson VanHook
Tapio School of Dance and Gymnastics, Inc.
HALF Independent Lake Camp Scholarship
Dixie Rose Cooper
Regan Mason Haley Dance Company
FULL Independent Lake Camp Scholarship
Sophia Lies
Centre Dance
Soul Escape HALF Scholarship
Sophia Rice
Dance Unlimited
Soul Escape HALF Scholarship
Emma Nelson
High Pointe Performing Arts Studio
Soul Escape Full Scholarship
Aiden Miller
Bluffton School of Dance
Soul Escape Full Scholarship
Ava Batson
Dancers Corner
MSA - Movement Evolution
Cailey Ryons
Innovation Dance Project
MSA - Movement Evolution
Ariana Rezk
Creative Dance Center
MSA - NYC Remix
Alonna Mckaba
Dancers Corner
MSA - NYC Remix
Rie Matsumae
Rise Dance Collective
MSA - NYC Remix
Faith Turner
Augusta West Dance Studio
MSA - NYC Remix
Bailey Payne
Fierce Dance Academy
2 Regional Convention Scholarship 1
Mariah Barber
Turning Pointe Dance Academy
2 Regional Convention Scholarship 2
Peyton James
Broadway South Dance
2 Regional Convention Scholarship 3
Ella Howell
In Motion Dance Center
2 Regional Convention Scholarship 4
Elizabeth Stovall
Barbara Thompson School of Dance
2 Regional Convention Scholarship 5
Karina Garner
Turning Pointe Dance Academy
2 Regional Convention Scholarship 6
Shelby Sulesky
Valley dance theatre
2 Regional Convention Scholarship 7
Natalie Cook
Broadway South Dance
2 Regional Convention Scholarship 8
Stephen Tetkowski
Innovation Dance Project
2 Regional Convention Scholarship 9
Lauren Durham
Evolution Dance Complex
2 Regional Convention Scholarship 10
Chloe Khon
Jackson Dance Company
You’re Home Full Year 1
Tessa Ledbetter
In Motion Dance Center
You’re Home Full Year 2
Kamille Doreus
Savannah Dance Co
You’re Home Full Year 3
Kamari Curtis
Turning Pointe Dance Academy
You’re Home Full Year 4
Hallee Sullivan
Dancers Corner
You’re Home Full Year 5
Peyton Bolling
High Pointe Performing Arts Studio
You’re Home Full Year 6
Elijah Tank
Evolution Dance Complex
You’re Home Full Year 7
Ava Schnell
Jackson Dance Company
You’re Home Full Year 8
Samyria Mason
Broadway South Dance
You’re Home Full Year 9
Diamond Jones
Shock Dance Center
You’re Home Full Year 10
Alexis Kihiko
Turning Pointe Dance Academy
CLI Conservatory Summer Intensive 1
Noahayden Grady
Evolution Dance Complex
CLI Conservatory Summer Intensive 1
Bayleigh Watts
Bluffton School of Dance
CLI Conservatory Summer Intensive 2
Olivia Cameli
Street of Dreams
CLI Conservatory Summer Intensive 3
Markayla Watson
Fayetteville Dance Company
CLI Conservatory Summer Intensive 4
Leah Hogan
Beatrice Davis Training (BDT)
CLI Conservatory Summer Intensive 5
Sadie Nerenberg
Groundworks Dance Company
CLI Conservatory Summer Intensive 6
Luke Mcintosh
Jackson Dance Company
CLI Conservatory Summer Intensive 7
Bailey Payne
Fierce Dance Academy
CLI Conservatory Summer Intensive 8
Aiden Miller
Bluffton School of Dance
CLI Conservatory Summer Intensive 9
Lucas Go
Creative Dance Center
CLI Conservatory Summer Intensive 10
Morgan Holland
Savage Dance Company
CLI Conservatory Summer Intensive 11
Elijah Tank
Evolution Dance Complex
CLI Conservatory Summer Intensive 12
Madi Peterson
Envision Dance Company
CLI Conservatory Summer Intensive 13
Momo Shubeta
Daryl Jervis Dance Studios
CLI Conservatory Summer Intensive 14
Gavin Long
Creative Dance Center
CLI Conservatory Summer Intensive 15
Lilly Cannady
Fox Troupe Dancers
CLI Conservatory Summer Intensive 16
Tessa Ledbetter
In Motion Dance Center
CLI Conservatory Summer Intensive 17
Cydney Heard
Academy of Nevada Ballet Theatre
CLI Conservatory Summer Intensive 18
Destinee Richardson
Broadway South Dance
CLI Conservatory Summer Intensive 19
Allie Keiner
North Austin Dance Artists
CLI Conservatory Summer Intensive 20
Eliana Couchman
Rise Dance Collective
CLI Conservatory Tuition Scholarship 1
Lauren Marie Lang
Broadway South Dance
CLI Conservatory Tuition Scholarship 2
Lawsen Hooker
Williams Center Rhythm Factory
CLI Conservatory Tuition Scholarship 3
Abrianna Herring
Elevation Studios
CLI Conservatory Tuition Scholarship 4
Mia Yim
Savage Dance Company
CLI Conservatory Tuition Scholarship 5
Bailey Fleming
Burns Dance Studio
CLI Conservatory Tuition Scholarship 1
Lamonte Sadler
Charlotte Performing Arts Academy
CLI Conservatory Tuition Scholarship 2
Ava Kinninger
Shock Dance Center
Pace University Intensive 1
Lillian Graham
Turning Pointe Dance Academy
Pace University Intensive 2
Nyllah Allen
Revolution Dance Company
Pace University Intensive 3
Emery Franz
Lake Norman Dance Gallery
Pace University Intensive 4
Jaya Lastrapes
Turning Pointe Dance Academy
$60K Pace Scholarship
Destinee Richardson
Broadway South Dance
$75K Pace Scholarship
Aiden Miller
Bluffton School of Dance

© 2024 DanceMakers Inc. All rights reserved.