Nationals

June 24 - 29, 2023

National Solo Winners

Award
Recipient
Camp Dance 4th Runner Up
Tippy Toes
Giselle Salcedo
Pulse Dance Studio
Camp Dance 3rd Runner Up
Color Me A Rainbow
Kaia Bowen
Fierce Dance Academy
Camp Dance 2nd Runner Up
Lucky Ladybug
Millie Abernathy
A Leap Above
Camp Dance 1st Runner Up
Let It Go
Zoey Coneybeer
Moschettas Performing Arts Center
Camp Dance Solo High Score Winner
Only You
Mia Mcdowell
Broadway South Dance
Junior 19th Runner Up
Dig A Little Deeper
Liesel Schmidt
Bluffton School of Dance
Junior 18th Runner Up
Daughter
Baylee Pockett
Studio South
Junior 17th Runner Up
1,000 Years
Aralyn Crenshaw
Broadway South Dance
Junior 16th Runner Up
Gitchee Gitchee Goo
Kyleigh Pettus
Savage Dance Company
Junior 15th Runner Up
Hunter
Beckett Feaver
Shock Dance Center
Junior 14th Runner Up
Fuego
Pressley Rhodes
Burns Dance Studio
Junior 13th Runner Up
Here Comes The Sun
Kaylee Knight
Rise Dance Collective
Junior 12th Runner Up
Charge It Please
Peyton Kiernan
Savage Dance Company
Junior 11th Runner Up
Who I Am
Avery Miller
Broadway South Dance
Junior 10th Runner Up
Wake Me Up Sunshine
Aivleen Scripps
Regan Mason Haley Dance Company
Junior 9th Runner Up
Great Balls Of Fire
Styles Harden
Bluffton School of Dance
Junior 8th Runner Up
Pretend
Melanie Vanderschaaf
Rise Dance Collective
Junior 7th Runner Up
Humble and Kind
Julienne Cabrera
Turning Pointe Dance Academy
Junior 6th Runner Up
Girls Night Out
Harlin Davis
valley dance theatre
Junior 5th Runner Up
Day and Night
Ja’khari May
Savage Dance Company
Junior 4th Runner Up
Lost Boy
Mia Fahey
In Motion Dance Center
Junior 3rd Runner Up
Light The Sky
Vivien Wease
valley dance theatre
Junior 2nd Runner Up
Willow
Emma Kay Geurin
Fayetteville Dance Company
Junior 1st Runner Up
Welcome Home
Jo Lee Benton
Rising Stars at Miss Libby’s School of Dance
Junior Solo High Score Winner
Existence
Ryann Jones
Rising Stars at Miss Libby’s School of Dance
Pre-Teen 19th Runner Up
Whatchu Gonna Do
Vivian Dauber
Street Of Dreams
Pre-Teen 18th Runner Up
Dreamstate
Anna Kaminsky
Inspired Movement Dance
Pre-Teen 17th Runner Up
Separate Ways
Dolly Furlo
Regan Mason Haley Dance Company
Pre-Teen 16th Runner Up
Inception
Alexandra Wisniewski
Turning Pointe Dance Academy
Pre-Teen 15th Runner Up
Papa’s Got A Brand New Bag
Abigail Kirnbauer
Stage Door Dance Academy
Pre-Teen 14th Runner Up
Neverland
Austin Middleton
Creative Dance Center
Pre-Teen 13th Runner Up
Amen
Sophia Cutler
Envision Dance Company
Pre-Teen 12th Runner Up
Let’s Get Hype
Haylie Ehle
Daryl Jervis Dance Studios
Pre-Teen 11th Runner Up
The Struggle
Satya Aronova-Kim
Turning Pointe Dance Academy
Pre-Teen 10th Runner Up
Depth Over Distance
Amelia Galindo
Rise Dance Collective
Pre-Teen 9th Runner Up
Lady And The Tramp
Kassidy Payne
Fierce Dance Academy
Pre-Teen 8th Runner Up
Kingdom Of One
Corinne Farkas
Dancers Corner
Pre-Teen 7th Runner Up
Put Your Records On
Maci Starling
Beyond Dance Project
Pre-Teen 6th Runner Up
My Performance
Chloe Liddle
Creative Dance Center
Pre-Teen 5th Runner Up
Lightning
Regan Liddell
Centre Dance
Pre-Teen 4th Runner Up
In Flanders Fields
Max Sinclair
Shock Dance Center
Pre-Teen 3rd Runner Up
The Story Of The Tang Figurine
Michelle Ji
Inspired Movement Dance
Pre-Teen 2nd Runner Up
True Love
Lexi Betts
Williams Center Rhythm Factory
Pre-Teen 1st Runner Up
The Face
Kaylee Schwamb
Kane & Co. Dance Productions
Pre-Teen Solo High Score Winner
Following A Bird
Mya Elle Fernandez
Turning Pointe Dance Academy
Teen 19th Runner Up
The Machine
Emily Kim
Turning Pointe Dance Academy
Teen 18th Runner Up
Roll
Sarah Gutgsell
Stage Door Dance Academy
Teen 17th Runner Up
I Got Rhythm
Adina Avendano
Beyond Dance Project
Teen 16th Runner Up
This Moment
Chloe Castro
Regan Mason Haley Dance Company
Teen 15th Runner Up
Hyperballad
Fallyn Kauffman
Centre Dance
Teen 14th Runner Up
Look like you
Keyley Gorman
Encompass Dance Project
Teen 13th Runner Up
Non Credere
Vivian Belderes
Inspired Movement Dance
Teen 12th Runner Up
Pioneer
Ella Huang
Inspired Movement Dance
Teen 11th Runner Up
Fractured
Carter Lewis
Upstate Carolina Dance Center
Teen 10th Runner Up
Voila
Sasha Haynes
Dance Branson
Teen 9th Runner Up
Zillionaire
Emi Moorhouse
Creative Dance Center
Teen 8th Runner Up
Seafoam
Michelle Shi
Inspired Movement Dance
Teen 7th Runner Up
Here Comes the Rain Again
Keighan Kinard
The Colony
Teen 6th Runner Up
Gone Away
Emerson Dingus
Shock Dance Center
Teen 5th Runner Up
A Long Way
Maddy Hall
Inspired Movement Dance
Teen 4th Runner Up
Mother’s Tongue
Rosie Best
Rise Dance Collective
Teen 3rd Runner Up
Can’t Fall Out Of Love
Shea Faassen
Inspired Movement Dance
Teen 2nd Runner Up
The Thrill Is Gone
Jacqueline Piles
G-Force Dance Company
Teen 1st Runner Up
Flowers
Ava Buckhalt
Turning Pointe Dance Academy
Teen Solo High Score Winner
I’m Yours
Cecilia Kennedy
Creative Dance Center
Senior 19th Runner Up
Hunting
Aiden Miller
Bluffton School of Dance
Senior 18th Runner Up
Hotel California
Caroline Wentker
Savage Dance Company
Senior 17th Runner Up
Agape
Mia Yim
Savage Dance Company
Senior 16th Runner Up
Chapters
Madelyn Beckman
Savage Dance Company
Senior 15th Runner Up
Rather Go Blind
Madi Peterson
Envision Dance Company
Senior 14th Runner Up
When We’re Older
Allie Keiner
North Austin Dance Artists
Senior 13th Runner Up
A Man’s World
Molly Wilbourne
Dancers Corner
Senior 12th Runner Up
The First Time
Ava Schnell
Jackson Dance Company
Senior 11th Runner Up
My Mind
Maddison Pohl
Elevation Studios
Senior 10th Runner Up
The Blower’s Daughter
Stella Morris
Centre Dance
Senior 9th Runner Up
Winner Takes It All
Tessa Ledbetter
In Motion Dance Center
Senior 8th Runner Up
Slack Jaw
Corinne Smith
Soles Dance Center
Senior 7th Runner Up
Why
Eliana Couchman
Rise Dance Collective
Senior 6th Runner Up
Look At Me Now
Laney Linder
Beyond Dance Project
Senior 5th Runner Up
No Diggity
Noahayden Grady
Evolution Dance Complex
Senior 4th Runner Up
My Mind
Kamille Doreus
Savannah Dance Co.
Senior 3rd Runner Up
The Chain
Lindsey Weaver
Centre Dance
Senior 2nd Runner Up
Big God
Lauren Marie Lang
Broadway South Dance
Senior 1st Runner Up
Safe
Alexis Schueller
The Difference Dance Company
Senior Solo High Score Winner
Bang Bang
Meredith Goacher
Street Of Dreams

© 2024 DanceMakers Inc. All rights reserved.