Seattle, WA

Feb. 10 - 12, 2023

Solo Winners

Award
Recipient
Junior 9th Runner Up
Mera Yaar
Aviana Jain
Premiere Dance Center
Junior 8th Runner Up
Cold Hearted Snake
Sadie Jones
The Surge Dance Center
Junior 7th Runner Up
Rockstar
Irene Thomas
Backstage Dance Studio
Junior 6th Runner Up
The Wonders Of My World
Rian Williams
Premiere Dance Center
Junior 5th Runner Up
Joy
Ellie Williams
Premiere Dance Center
Junior 4th Runner Up
The Quality Of Mercy
Li-Ya Atia
Premiere Dance Center
Junior 3rd Runner Up
My Tears Ricochet
Deetya Arora
Premiere Dance Center
Junior 2nd Runner Up
Covergirl
Angeliz De La Cruz
Allegro Performing Arts Academy
Junior 1st Runner Up
Pump The Brakes
Avery Dowling
Premiere Dance Center
Junior High Score
Spanish Rose
Makenzie Tieskoetter
Allegro Performing Arts Academy
Pre-Teen 9th Runner Up
Remember
Charlotte Yates
Allegro Performing Arts Academy
Pre-Teen 8th Runner Up
A Dream Upon Waking
Philip Trescases
Backstage Dance Studio
Pre-Teen 7th Runner Up
Titanium
Lillierose Rice
Allegro Performing Arts Academy
Pre-Teen 6th Runner Up
Mama Knows Best
Sylvia Thorne
Artistry In Motion Dance and Performing Arts Studio
Pre-Teen 5th Runner Up
Welcome To The Jungle
Chloe Chenoweth
Backstage Dance Studio
Pre-Teen 4th Runner Up
Deja Vu
Maya Eldirghami
Premiere Dance Center
Pre-Teen 3rd Runner Up
Resolution
Avery Birds
Premiere Dance Center
Pre-Teen 2nd Runner Up
Dust In The Wind
Autumn Pratt
Inspired to Move Dance Academy
Pre-Teen 1st Runner Up
All Night
Olivia Mont
Premiere Dance Center
Pre-Teen High Score
Water Ways
Gabriella Folsom
Artistry In Motion Dance and Performing Arts Studio
Teen 9th Runner Up
River
Mia Saye
Artistry In Motion Dance and Performing Arts Studio
Teen 8th Runner Up
Knockin On Heavens Door
Hannah Ostrom
Trilogy Dance Co. / Turning Pointe Dance Centre
Teen 7th Runner Up
Ray
Drake Findlay
The Dance Zone
Teen 6th Runner Up
Heart of Stone
Kylee Perez
Allegro Performing Arts Academy
Teen 5th Runner Up
In Your Keeping
Graceigh Root-Bryan
Trilogy Dance Co. / Turning Pointe Dance Centre
Teen 4th Runner Up
Elephants
Stella Fearday
Alisa's Dance Academy
Teen 3rd Runner Up
Timeline
Jessica Lin
Alisa's Dance Academy
Teen 2nd Runner Up
Crippled Bird
Bella Plenkovich
Allegro Performing Arts Academy
Teen 1st Runner Up
Fame
Royce Lastimosa
Premiere Dance Center
Teen High Score
Yumeji's Theme
Aurora Matsudaira
Premiere Dance Center
Senior 9th Runner Up
Llorando
Juliet Gwerder
Allegro Performing Arts Academy
Senior 8th Runner Up
Soon This Place Will Be Too Small
Beka Mcdaniel
Allegro Performing Arts Academy
Senior 7th Runner Up
Lullaby of the Siren
Emerson Rogers
Artistry In Motion Dance and Performing Arts Studio
Senior 6th Runner Up
How To Completely Disappear
Audrey Friloux
Alisa's Dance Academy
Senior 5th Runner Up
Lay Your Head Down
Dalen Palmer
Allegro Performing Arts Academy
Senior 4th Runner Up
Open
Toria Schumacher
Artistry In Motion Dance and Performing Arts Studio
Senior 3rd Runner Up
Reachign for Cold Hands
Landon Spurbeck
Allegro Performing Arts Academy
Senior 2nd Runner Up
Wicked Game
Brooke Ketchum
Allegro Performing Arts Academy
Senior 1st Runner Up
Run Cried the Calling
Tessa Cosper
Allegro Performing Arts Academy
Senior High Score
Martha
Audrey Mcninch
Allegro Performing Arts Academy

© 2024 DanceMakers Inc. All rights reserved.