Westminster, CO

May 5 - 7, 2023

Solo Winners

Award
Recipient
Camp Dance 2nd Runner Up
Stupid Cupid
Lucy Morris
Dance Unlimited
Camp Dance 1st Runner Up
Dive In The Pool
Brinley Barnett
Dance Unlimited
Camp Dance High Score
Your Song
Eleanor Hoopingarner
DanceSpace
Junior 9th Runner Up
My New Philosophy
Mila Chancey
Boutique Dance Academy
Junior 8th Runner Up
Keep Breathing
Zoey Collins
Mpact Dance Project
Junior 7th Runner Up
Speaking French
Julianna Schumacher
Studio 9 Dance Academy
Junior 6th Runner Up
Pure Imagination
Karsyn Claar
Studio 9 Dance Academy
Junior 5th Runner Up
Do Your Thing
Addison Burgard
DanceSpace
Junior 4th Runner Up
The Life Of The Party
Reagan Butterfield
Michelle Latimer Dance Academy
Junior 3rd Runner Up
Elephants
Violet Mouttet
Boutique Dance Academy
Junior 2nd Runner Up
Peaceful
Skyla Edgar
Boutique Dance Academy
Junior 1st Runner Up
Opus 18
Mae Gudino
DanceSpace
Junior High Score
Sound Of Silence
Junie Beus
Boutique Dance Academy
Pre-Teen 9th Runner Up
The Dream Of Life
Gianna Gillespie
Mpact Dance Project
Pre-Teen 8th Runner Up
Nerve
Nora Granito
Mpact Dance Project
Pre-Teen 7th Runner Up
Sand
Elowen Lyne
Boutique Dance Academy
Pre-Teen 6th Runner Up
In Metaphor
Lily Haas
DanceSpace
Pre-Teen 5th Runner Up
Patterns
Samantha Swiech
Boutique Dance Academy
Pre-Teen 4th Runner Up
On Reflection
Jordyn Watts
Michelle Latimer Dance Academy
Pre-Teen 3rd Runner Up
Endless Time
Ellise Campbell
Boutique Dance Academy
Pre-Teen 2nd Runner Up
Little Voice
Emily Benjamin
DanceSpace
Pre-Teen 1st Runner Up
I Would Die 4 U
Ellie Brunson
Michelle Latimer Dance Academy
Pre-Teen High Score
Do I Stutter
Leah Whelihan
DanceSpace
Teen 9th Runner Up
Moonlight
Camdyn Padalecki
Mpact Dance Project
Teen 8th Runner Up
Surfaced
Alexia Vigneault
Mpact Dance Project
Teen 7th Runner Up
Stars
Presleigh Kreiensieck
Michelle Latimer Dance Academy
Teen 6th Runner Up
Fear Of The Unknown
Isabella Bonomo
Boutique Dance Academy
Teen 5th Runner Up
Retrograde
Alayna Balser
Studio 9 Dance Academy
Teen 4th Runner Up
The Diamond
Abigail Polk
Michelle Latimer Dance Academy
Teen 3rd Runner Up
Reappear
Avery Land
Michelle Latimer Dance Academy
Teen 2nd Runner Up
Arrival
Hailey Anderson
Michelle Latimer Dance Academy
Teen 1st Runner Up
Burns
Kelis Johnson
Michelle Latimer Dance Academy
Teen High Score
The Final Goodbye
Grace Miller
Mpact Dance Project
Senior 9th Runner Up
Blackbird
Mallory Barnhart
Michelle Latimer Dance Academy
Senior 8th Runner Up
Killing Me
Peyton Bolling
High Pointe Performing Arts Studio
Senior 7th Runner Up
Do What You Gotta Do
Maliah Howard
Michelle Latimer Dance Academy
Senior 6th Runner Up
Becoming
Elise Valant
Michelle Latimer Dance Academy
Senior 5th Runner Up
Eternity
Kayla Finnern
DanceSpace
Senior 4th Runner Up
If I Should Lose You
Nia Kester
Avanti Dance Company
Senior 3rd Runner Up
Molecules
Chloe Jachowicz
Mpact Dance Project
Senior 2nd Runner Up
Her Blood Shed
Lola Iglesias
Michelle Latimer Dance Academy
Senior 1st Runner Up
This Woman's Work
Marin Cantwell
DanceSpace
Senior High Score
Cellular Reconstruction
Mackenzie Jensen
DanceSpace

© 2024 DanceMakers Inc. All rights reserved.