Bethesda, MD

Mar. 25 - 27, 2022

Solo Winners

Award
Recipient
Camp Dance 1st Runner Up
Ladybug Boogie
Kaia Bowen
Fierce Dance Academy
Camp Dance High Score
Twist And Shout
Marybelle Ress
Esp Performing Company
Junior 9th Runner Up
Petite Waltz
Hayden Tracy
Stage Presence for Dancers
Junior 8th Runner Up
Best Day Ever
Blake Giannetta
Explore In Dance, Inc.
Junior 7th Runner Up
Accentuate the Positive
Gabrielle West
Supernova Dance Company
Junior 6th Runner Up
Colors of the Wind
Celeste Duprey
Innovation Dance Project
Junior 5th Runner Up
Hand to Hold
Brynn Jubb
Supernova Dance Company
Junior 4th Runner Up
The Place Where Lost Things Go
Camden Decker
Supernova Dance Company
Junior 3rd Runner Up
I Just Can't Wait To Be King
Reese Moore
Esp Performing Company
Junior 2nd Runner Up
Rockin' To The Beat
Cameron Beaster
Stage Presence for Dancers
Junior 1st Runner Up
This Place in Time
Zoey Heaney
Supernova Dance Company
Junior High Score
Let It Shine
Emersyn Swoveland
Stage Presence for Dancers
Pre-Teen 9th Runner Up
Dancin' My Way
Caraline Lee
Stage Presence for Dancers
Pre-Teen 8th Runner Up
All That Jazz
Tierney Burns
Esp Performing Company
Pre-Teen 7th Runner Up
Blazing
Liv Midgett
Momentum Dance Center
Pre-Teen 6th Runner Up
Fallling in Love
Alissa Brown
Innovation Dance Project
Pre-Teen 5th Runner Up
Damaged
Josetta Krause
Innovation Dance Project
Pre-Teen 4th Runner Up
He's A Dream
Fallyn Kauffman
Centre Dance
Pre-Teen 3rd Runner Up
Jazz Man
Laila Febles
Supernova Dance Company
Pre-Teen 2nd Runner Up
Music
Sofia Domingues
Esp Performing Company
Pre-Teen 1st Runner Up
The Artist
Noelle Gockerell
Evolution Dance Complex
Pre-Teen High Score
My Future
Chloe Weyandt
Centre Dance
Teen 9th Runner Up
Hit It
Lizzy Saccente
Explore In Dance, Inc.
Teen 8th Runner Up
Oblivian
Elizabeth Holden
Stage Presence for Dancers
Teen 7th Runner Up
Saw Her Standing There
Claire Daly
Esp Performing Company
Teen 6th Runner Up
Impulse
Allison Valeri
Centre Dance
Teen 5th Runner Up
Walking Blind
Sydney Hockenos
Centre Dance
Teen 4th Runner Up
House of Mirrors
Penelope Streett
Supernova Dance Company
Teen 3rd Runner Up
Ribs
Mackenzie Wilke
Envision Dance Company
Teen 2nd Runner Up
Gale Song
Adyson Williams
Centre Dance
Teen 1st Runner Up
Promise
Olivia Lawrence
Centre Dance
Teen High Score
Unchained Melody
Malyn Beaster
Stage Presence for Dancers
Senior 9th Runner Up
Breathe
Riley Fisher
Centre Dance
Senior 8th Runner Up
Experience
Austin Johnson
Angela Bates Dance Academy
Senior 7th Runner Up
Out of My Head
Anna Scourtis
Centre Dance
Senior 6th Runner Up
Unconditional
Sabrina Velegol
Centre Dance
Senior 5th Runner Up
Between These Hands
Riley Kauffman
Centre Dance
Senior 4th Runner Up
House of the Rising Sun
Madi Peterson
Envision Dance Company
Senior 3rd Runner Up
Pumped Up Kicks
Amelia Rater
Centre Dance
Senior 2nd Runner Up
Best Thing
Sophia Daly
Esp Performing Company
Senior 1st Runner Up
Into Yellow
Carli Hammond
Jackson Dance Company
Senior High Score
When We're Older
Brooke Givens
Centre Dance

© 2022 DanceMakers Inc. All rights reserved.