Nashville, TN

Dec. 10 - 12, 2021

Solo Winners

Award
Recipient
Camp Dance 3rd Runner Up
Ice Cream Crazy
Gabrielle Williams
Project Dance
Camp Dance 2nd Runner Up
Beach Party
Swayze Carpenter
The Dance Company
Camp Dance 1st Runner Up
Great Balls Of Fire
Carson Jane Sexton
Project Dance
Camp Dance High Score
J'Adore Paris
Cadence Harmon
Roots Dance Academy
Junior 9th Runner Up
Colors Of The Wind
Kennedi Barron
The Dance Company
Junior 8th Runner Up
Doom
Anna O'briant
The Dance Company
Junior 7th Runner Up
Dream
Lara Lum
The Dance Company, Inc.
Junior 6th Runner Up
Once Upon A Dream
Payton Troutman
DanceWorks
Junior 5th Runner Up
Welcome To Wonderland
Claire Johnson
The Dance Company, Inc.
Junior 4th Runner Up
Dance With Somebody
Reece Merker
Roots Dance Academy
Junior 3rd Runner Up
Over The Rainbow
Maximus Turner
The Dance Company, Inc.
Junior 2nd Runner Up
Time
Felix Englehardt
Meta Fairburn's Dance Academy
Junior 1st Runner Up
Variation From Le Corsaire
Peyton Wilson
Precision Ballet Company
Junior High Score
IMMA DIVA
Carson Stoneking
Roots Dance Academy
Pre-Teen 9th Runner Up
Speaking French
Willow Beardsley
DanceWorks
Pre-Teen 8th Runner Up
Follow You Into The Dark
Betsy Lawley
The Dance Company, Inc.
Pre-Teen 7th Runner Up
Shine
Hartley Murla
Meta Fairburn's Dance Academy
Pre-Teen 6th Runner Up
Feel It Still
Emory Hart Pettit
The Dance Company
Pre-Teen 5th Runner Up
I Did
Harper Crittenden
Ellen Alvin Dance Exchange
Pre-Teen 4th Runner Up
Escalate
Mollie Ter Kuile
Roots Dance Academy
Pre-Teen 3rd Runner Up
Little Runaway
Layla Kairdolf
Roots Dance Academy
Pre-Teen 2nd Runner Up
Ephemeral
Myla Humphreys
Ellen Alvin Dance Exchange
Pre-Teen 1st Runner Up
Hey Hi Hello
Alleigh Kirkland
Meta Fairburn's Dance Academy
Pre-Teen High Score
In This Shirt
Naima Abram
SpotLite Dance Studio
Teen 9th Runner Up
Cocoa Hooves
Lily Catherine Bury
Ann Carroll School of Dance
Teen 8th Runner Up
Here
Eden Joy Craighead
The Dance Company, Inc.
Teen 7th Runner Up
Constantinople
Luke Mcintosh
Jackson Dance Company
Teen 6th Runner Up
Come On Over Baby
Makenzie Mcgill
The Dance Company, Inc.
Teen 5th Runner Up
Heart Of Glass
Kate Johnson
The Dance Company, Inc.
Teen 4th Runner Up
Nobody's Stopping You
Lauren Anderson
Roots Dance Academy
Teen 3rd Runner Up
Telescope
Morgan Meyerhofer
Jackson Dance Company
Teen 2nd Runner Up
Power Over Me
Ava Grace Long
The Dance Company, Inc.
Teen 1st Runner Up
Don't Leave Me
Sophia Taff
The Dance Company, Inc.
Teen High Score
Hallelujah
Natalia Garcia
Dance Spot Of Dupage
Senior 9th Runner Up
All At Once
Jocee Snyder
Jackson Dance Company
Senior 8th Runner Up
Gold
Hannah Colin
DanceWorks
Senior 7th Runner Up
First Movement
Cecily Watterson
Jackson Dance Company
Senior 6th Runner Up
Undone
Ayana Davis
Elite Studios
Senior 5th Runner Up
No One
Audrey Barclay
Stage Door Dance Academy
Senior 4th Runner Up
Master and A Hound
Audrey Bickel
Jackson Dance Company
Senior 3rd Runner Up
Irreplaceable
Lauren Durham
Evolution Dance Complex
Senior 2nd Runner Up
Into Yellow
Carli Hammond
Jackson Dance Company
Senior 1st Runner Up
DOOMED
Jordan Greenwood
Rock City Dance Center
Senior High Score
Kitri Entrance From Don Quixote
Lily Postle
Precision Ballet Company

© 2022 DanceMakers Inc. All rights reserved.