New Orleans, LA

May 6 - 8, 2022

Solo Winners

Award
Recipient
Camp Dance High 5th Runner Up
Mirembe's Striggles
Fine China
Dance Revelations Academy
Camp Dance 4th Runner Up
Kai Thompson
Dance It Out
Pulse Dance Studio
Camp Dance 3rd Runner Up
Brielle Silcio
Sweet Old Fashion Girl
Creative Dance Studio
Camp Dance 2nd Runner Up
Gianna Catanzaro
Broadway Banana
A Touch of Class Performing Arts
Camp Dance 1st Runner Up
Presley Sager
Over The Rainbow
Creative Dance Studio
Camp Dance High Score
Skylar Hetsler
You Are My Sunshine
Radar Dance Complex
Junior 9th Runner Up
Lily Tran
When You Believe
Creative Dance Studio
Junior 8th Runner Up
Felix Englehardt
Time
Meta Fairburn's Dance Academy
Junior 7th Runner Up
Finley Hammers
Brave
Stray Dance Company
Junior 6th Runner Up
Claire Johnson
Welcome To Wonderland
The Dance Company, Inc.
Junior 5th Runner Up
Jaelyn Jones
Work
The Dance Academy
Junior 4th Runner Up
Leah Linn
Mother's Prayer
A Touch of Class Performing Arts
Junior 3rd Runner Up
Myla Guidry
Tomorrow
Studio R5
Junior 2nd Runner Up
Caitlyn O'hara
Angel By The Wings
Stray Dance Company
Junior 1st Runner Up
Olivia Cavalier
Without Me
Stray Dance Company
Junior High Score
Ryan Kate Chesnut
Breathe Again
Stray Dance Company
Pre-Teen 9th Runner Up
Bella Brown
Colors True
Xpress Dance Company
Pre-Teen 8th Runner Up
Lela Goff
The Broken Prayer
DKG
Pre-Teen 7th Runner Up
Ciri Battaglia
Piano Works
Stray Dance Company
Pre-Teen 6th Runner Up
Scarlet Kay Forbes
Waves
DKG
Pre-Teen 5th Runner Up
Rylee Craft
Too Freedom
DMdance Company
Pre-Teen 4th Runner Up
Rylee Habenicht
Particles
A Touch of Class Performing Arts
Pre-Teen 3rd Runner Up
Kenleigh Weil
Doves
Creative Dance Studio
Pre-Teen 2nd Runner Up
Norah Grace Nichols
Womans Work
DKG
Pre-Teen 1st Runner Up
Kennedy Woodward
Web
Stray Dance Company
Pre-Teen High Score
Sloane Clack
Tilted
Xpress Dance Company
Teen 9th Runner Up
Camryn Elliers
Hurt
Creative Dance Studio
Teen 8th Runner Up
Aubrey Moody
Bionic
Dancer's Pointe
Teen 7th Runner Up
Mia King
Ave Maria
Upstate Carolina Dance Center
Teen 6th Runner Up
Mia Barone
Sacrifice
Creative Dance Studio
Teen 5th Runner Up
Nehyssa Turenne
ODE
Radar Dance Complex
Teen 4th Runner Up
Olivia Steffen
Figment Of The Imagination
A Touch of Class Performing Arts
Teen 3rd Runner Up
Addyson Christie
Internal Dialogue
Upstate Carolina Dance Center
Teen 2nd Runner Up
Addison Tran
Solitude
Jill Listi Dance Studio
Teen 1st Runner Up
Rachael Mezger
Teach Me
Groundworks Dance Company
Teen High Score
Beatrice Anguiano
Head Above Water
Groundworks Dance Company
Senior 9th Runner Up
Shasa Cohran
Infinite
Xpress Dance Company
Senior 8th Runner Up
Rachael Reese
You
Creative Dance Studio
Senior 7th Runner Up
Brenna Vital
Ordinary People
The Dance Company, Inc.
Senior 6th Runner Up
Olivia Coffey
Multiply
Rise Dance Collective
Senior 5th Runner Up
Jordan Lewis
Slack Jaw
The Dance Company, Inc.
Senior 4th Runner Up
Molly Wilbourne
Careless Whisper
Dancers Corner
Senior 3rd Runner Up
Audrey Barclay
My Way
Stage Door Dance Academy
Senior 2nd Runner Up
Raemi Gonzalez
When It Rains It Pours
Groundworks Dance Company
Senior 1st Runner Up
Brooke Cheek
Reptile
Progressions Dance School - The Collective
Senior High Score
Cydney Heard
Vast and Unattainable
The Rock Center for Dance

© 2022 DanceMakers Inc. All rights reserved.